Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

У Львові відкрили мусульманський центр

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

У Львові відкрили мусульманський центр

Мусульмани у Львові

На проспекті Свободи у Львові відкрився мусульманський центр «Іхсан», що стане місцем, де збиратиметься для молитви кримськотатарська й інші мусульманські громади міста. «У нас є кімната для молитви, де п’ять разів на день здійснюватимуть намаз для мусульман, не залежно від національності. Також у нас організована навчальна частина, де навчатимуть основ нашої релігії й головної книги — «Корану». Крім того, тут проходитмуть різні культурні заходи», — зазначив Ернест Абкілямов, голова релігійної громади «Іхсан».

За його словами, релігійна громада винаймає офіс за підтримки мусульманської громади в Європі. «Після того, що сталося з Кримом, частина кримських татар переселилася до Львова, тому нас турбує збереження своєї ідентичності. Цей офіс буде місцем, де кримські татари та мусульмани інших національностей спілкуватимуться та глибше пізнаватимуть свою релігію», — розповів Руслан Аблямітов, член релігійної громади «Іхсан».
Крім того, за твердженням активіста, офіс повинен стати місцем, куди би могли звертатися представники не мусульманської громади для отримання інформації про релігію мусульман і про кримських татар для поглиблення міжкультурного діалогу. «Саме через нерозуміння та незнання розгоряються конфлікти між представниками різних конфесій», — наголосив він.
Крім молитов тут також проходитимуть відзначення пам’ятних дат трагічної історії кримськотатарського народу й інші заходи культурного та релігійного характеру. Щосуботи у релігійному центрі буде жіночий день, коли різні культурні та просвітницькі заходи проводитимуть жінки та дівчата.
Відкриття офісу ініціювали переселенці з Криму, а підтримали – громадські організації «Крим SOS» і «Земляцтво кримських татар». Нагадаємо, у Львові вже відкрили перші в місті безкоштовні курси кримськотатарської мови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply