Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

У Києві закінчили реставрацію Андріївської церкви

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

У Києві закінчили реставрацію Андріївської церкви

Андріївська церква

У Києві закінчили реставрацію однієї з головних святинь столиці — Андріївської церкви, яка тривала цілий рік. «Уже повністю закінчили реставрацію фасаду. Впродовж двох тижнів знімемо лісу на одній із груп колон, — повідомив Вадим Кириленко, перший заступник директора національного заповідника «Софія Київська». — Також за цей час церкву оснастили додатковим освітленням. Наступний етап — ремонт сходів і зміцнення схилу. Що стосується реставрації сходів, там уже зроблена гідроізоляція. У листопаді встановимо чавунні сходи й тоді відкриємо доступ до оглядового майданчика».
За словами п. Кириленка, під час реставрації було багато «сюрпризів». «Коли ми піднялися до башточок, із яких відпадала штукатурка, то жахнулися: структура настільки деформувалася, що башти могли впасти. Нам довелося розробляти новий проект щодо їхнього зміцнення та стягувати металевими бандажами», — зазначив посадовець.
У заповіднику повідомили, що цього року на реставрацію храму з державного бюджету було виділено 4,7 млн грн. А вже наступного року планують усередині святині провести чистку живопису та реставрацію іконостаса. У скільки це обійдеться, ще не полічили.
Андріївська церква — барокова церква св. Андрія у Києві. Вона входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Храм, що належить Українській автокефальній православній церкві, був збудований у 1747-1762 рр. за проектом архітектора Франческо Бартоломео Растреллі на Андріївській горі в пам’ять відвідин Києва імператрицею Єлизаветою Петрівною, на місці Хрестовоздвиженської церкви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply