Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

У Києві руйнують Патріарший собор УГКЦ

Автор:

|

Червень 01, 2017

|

Рубрика:

У Києві руйнують Патріарший собор УГКЦ

Українська греко-католицька церква (УГКЦ) має намір просити інші країни захистити Патріарший собор Воскресіння Христового від руйнування у зв’язку з поновленням будівництва багатоповерхівки на Микільській Слобідці.
Зокрема, у ній мовиться про те, що, відновивши будівельні роботи, забудовник не провів із представниками УГКЦ жодних перемовин щодо усунення можливого руйнівного впливу на Патріарший собор. «Держоргани, які контролюють будівництво, не надали жодних експертиз евентуального впливу будівель на собор. Навіть заяви столичної влади про те, що забудовник зменшить поверховість, — також залишилися лише словами», — йдеться в заяві.
Крім цього, церква далі збирається відстоювати позицію, згідно з якою має бути збережено цільове призначення земель навколо Патріаршого собору, з урахуванням вимог щодо збереження пам’ятки ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро», з урахуванням прибережної захисної смуги 100 м.
2015 року в Патріаршому соборі з’явилися тріщини, поява котрих може бути пов’язаною зі скандальним будівництвом на Микільсько-Слобідській вулиці, яке ведеться по сусідству. Забудовником майданчика за адресою Микільсько-Слобідська, 1 є компанія «Укрбуд». Тут планують за 60 м від Дніпра збудувати житловий комплекс під назвою «Сонячна рів’єра». Відповідно до закону, мінімальна відстань має становити 100 м від берегової лінії, проте в мерії стверджують, що всі документи на будівництво «Укрбуд» має. Патріарший собор УГКЦ розташований за адресою Микільсько-Слобідська, 5.
Через це будівництво регулярно спалахують протести місцевих жителів. Улітку 2015-го Віталій Кличко, міський голова Києва, заявив, що будівництво «Сонячної рів’єри» заморозять. Однак у грудні роботи оновилися. Протести спалахнули з новою силою. У травні 2016 року Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво житлового комплексу, але корпорація «Укрбуд» оскаржила це рішення в суді. В серпні 2016-го УГКЦ висловила протест через це будівництво і звернулася до Генеральної прокуратури України.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

До теми
У центрі Києва початок будівництва нової багатоповерхівки спровокував руйнування історичної будівлі. Будівельні роботи розпочалися лише нещодавно, однак вже спровокували руйнування будівлі на бульварі Шевченка. Будинок, який є однією з візитівок міста ледь встояв при будівництві готелю Hilton, який розташований поруч. Як повідомила Олена Єськіна, депутат Київміськради, «будівництво проводить львівська фірма «Рома-М», яка складається з трьох осіб. За її ж інформацією за будівництвом стоїть колишній член Партії реґіонів Зубик і його фірма «Інтегралбуд». Садиба, споруджена 1874 року у стилі неоготики, та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Флігель будинку теж перебуває на державному обліку як ново виявлена пам’ятка архітектури. Містобудівний інтерес представляють також огорожа та ворота, виконані в єдиній стилістиці з усім комплексом будівель. Садиба також має велике історичне значення: крім того, що у ній мешкали відомі київські меценати Терещенки, тут містилося генеральне секретарство шляхів сполучення УЦР і УНР, Міністерства шляхів сполучення УНР і Української держави, а також було обрано Директорію УНР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply