Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

У Криму позбуваються парафій Київського патріархату

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

У Криму позбуваються парафій Київського патріархату
Керівник заховників церкви у Перевальному

Керівник заховників церкви у Перевальному

У селі Перевальному Сімферопольського району Автономної Республіки Крим (АРК) 1 червня ц. р. озброєні люди в формі російських «казаків» розгромили храм Покрови Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).

«О восьмій ранку було захоплено будівлю храму. Під час бійні нападники знищили православні реліквії, які зберігалися в церкві. Також була заблокована та розбита автомашина священика, якою він приїхав на службу. Унаслідок бійки постраждали вагітна парафіянка й хвора на церебральний параліч донька священика, які там перебували», — повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент із посиланням на розповідь священика і парафіян. За його словами, банда озброєних «казаків» увірвалася в храм із криками: «Розкольники, сатаністи, фашисти!» Владика також поінформував, що викликана на місце події поліція відмовляється об’єктивно розслідувати цей злочин.

Парафії УПЦ КП у Криму

Парафії УПЦ КП у Криму

Українська православна церква Київського патріархату висловила рішучий протест проти насильницьких дій, скоєних проти храму. «Ми вимагаємо від російської влади Криму покласти край утискам православних українських віруючих, а відповідальних осіб із числа нападників і поліцейських, котрі їм сприяють, – притягнути до відповідальності», — ідеться в заяві УПЦ КП.
У Криму нині можна побачити певні ознаки систематичного наступу на парафії Київського патріархату. Про це розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного синоду УПЦ КП Євстратій Зоря. «Цей наступ почався, по суті, одномоментно. Зокрема, у п’ятницю з органів російської влади в Криму до єпархії Київського патріархату надійшов лист про те, що так звана Державна рада Республіки Крим ухвалила рішення про збільшення орендної плати за будівлю, у якій розташоване єпархіальне управління та кафедральний храм у Сімферополі, до 600 тис. грн на рік, — розповів владика. – Крім того почався наступ на парафію в Євпаторії — там, де взимку спалили купол храму, що будується, а керівництво міста почало тиск на громаду, що нібито будівництво ведеться незаконно». На думку о. Євстратія, влада окупованого Криму всіляко намагається розпалити ворожнечу та провокує українців до дій у відповідь.
У зв’язку з подіями в храмі Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП у с. Перевальному прес-служба Сімферопольської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) заявила, що «все, що сталося, є ініціативою мешканців цього села та реакцією громадськості на неоднозначні дії «настоятеля» цього храму».
«Сімферопольська та Кримська єпархія УПЦ МП не має жодного стосунку до цих подій. Разом із тим, Сімферопольська і Кримська єпархія закликає всю православну паству Криму до миру, згоди та взаєморозуміння», — сказано в заяві прес-служби Сімферопольської й Кримської єпархії УПЦ МП.
Натомість, Департамент у справах релігії та національностей Міністерства культури України заявив рішучий протест проти силового, відверто бандитського, зі застосуванням фізичної сили, захоплення храму Покрови Пресвятої Богородиці в селищі Перевальному, що під Севастополем в АРК, наголосив Володимир Юшкевич, директор Департаменту в справах релігій і національностей.
«Обурює те, що злочинний акт захоплення храму УПЦ КП відбувся з ініціативи та за прямої підтримки священика УПЦ МП. Вочевидь, священик забув не лише засади українського та міжнародного законодавства, а й заповідь про те, що «блаженні миротворці». Є підозра, що такі злочинні дії відбуваються не без потурання його релігійного начальства. У зв’язку із цим Державний департамент у справах релігій і національностей звертається до предстоятеля Російської православної Церкви патріарха Московського Кирила та правлячого архієрея Кримської єпархії митрополита Лазаря з вимогою рішуче засудити злочинні дії кліриків Кримської єпархії УПЦ МП і бойовиків, котрі заявляють про приналежність до цієї Церкви», — розповів п. Юшкевич.
Чиновник нагадав, що «такими аґресивними діями Московський патріархат порушує пункт 3 спільного Послання предстоятелів православних Церков, яке було прийняте в Стамбулі у березні ц. р., де вселенським православ’ям було однозначно засуджено насильницьке захоплення монастирів і храмів».
«Ми сприймаємо акт вандалізму та наруги над почуттями віруючих у АРК як провокацію проти міжконфесійного миру та злагоди, що має розпалити ворожнечу на території України. Підтримка тероризму, підігрівання ненависті — головна політика, стратегія й тактика російських окупантів у Криму», — переконаний Володимир Юшкевич.
«Уже зрозуміло, що захоплення храму в Перевальному мало на меті ще й спровокувати конфлікт по всій Україні. Кремлівські стратеги думали, що після цього почнуться погроми храмів УПЦ МП на континентальній території України. Як керівник Департаменту у справах релігій і національностей, хотів би заявити, що українська влада не допустить розпалювання міжконфесійної війни, усіляко захищатиме конституційні права та свободи громадян, зокрема право на свободу совісті та віросповідання», — запевнив чиновник.
«Цілком очевидно, що Російська Федерація (РФ) діє в АРК як аґресор. Для окупаційної влади головне – розсварити жителів півострова, пролити якомога більше крові та провести зачистку українського населення в найкращих традиціях гітлерівського расизму», — стверджує він.
«На жаль, сьогодні ми можемо говорити про державну політику геноциду з боку РФ, яка втілюється за підтримки маріонеткової влади Криму та спрямована проти мирного населення АРК, — упевнений Володимир Юшкевич. — Цинічна заборона на проведення вшанування трагічної дати депортації кримськотатарського народу, утиски віруючих Української греко-католицької церкви, захоплення храмів УПЦ КП, заборона на проведення культурних заходів української громади, закриття українських шкіл і класів, викрадення та катування громадських активістів, терор і залякування людей, котрі не погоджується з діями нового режиму, — усе це широкий фронт злочинної діяльності путінської Росії в АРК».
«Виникає враження, що окупаційна влада в Криму вирішила повністю знищити УПЦ КП і УГКЦ на території Кримського півострова», — пояснив директор департаменту Міністерства культури України.
Також п. Юшкевич повідомив, що у Верховній Раді України вже з’явилася ініціатива лінійної протидії наступу на храми УПЦ КП і УГКЦ у Криму: «Так, деякі народні депутати України вже пропонують у тому разі, якщо окупаційна влада в Криму не скасує такхи драконівських орендних ставок, підвищити ціну для УПЦ МП за оренду церковного майна, приміщень і культових споруд, які перебувають у державній власності та використовуються цією конфесією за договором, із метою компенсації оренди церковного майна для УПЦ КП і УГКЦ у Криму. Законодавці також планують у разі ліквідації Кримської єпархії УПЦ КП на території АРК передати УПЦ КП як компенсацію майно, що перебуває в користуванні УПЦ МП на території материкової частини України, аж до повернення Криму до складу України.»
Чиновник сподівається, що РФ схаменеться та зупинить терор і насилля проти УПЦ КП і УГКЦ на території Криму й до втілення цих законодавчих ініціатив не дійде. Він переконаний, що «Крим повернеться в Україну й раніше чи пізніше всі причетні до цих злодіянь мають відповісти за законом і бути покарані». Департамент у справах релігій і національностей звернувся до міжнародних і правозахисних організацій із проханням допомогти припинити дискримінацію, утиски та знущання з віруючих у АРК.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply