Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

У Бразилії українська церква вражає своїми масштабами

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

У Бразилії українська церква вражає своїми масштабами

Українська громада поселення Марселіно в бразильському муніципалітеті Сан-Жозе-дус-Піньяйс (штат Парана) нарешті відкрила омріяну церкву Святої Трійці. Місцеві українці йшли до цього майже століття.
Урочисте відкриття храму відбулося на початку червня. Зведена поруч зі старим храмом, церква Святої Трійці уособлює в собі традиційну архітектуру українських храмів. До слова, ця будівля є однією з найбільших церков у Бразилії.
Маючи площу приблизно в 740 кв. м, церква здіймається на 32 м у висоту. Приміщення храму одночасно може прийняти до 450 осіб. І це лише — сидячі місця! «Якщо порахувати разом зі стоячими місцями, то одночасно в приміщенні церкви можуть перебувати до 500 осіб», — розповідає головний архітектор Леопольдо Ґімарайнш.
Для того, аби звести цей храм, п. Леопольдо витратив дев’ять років. Усі кошти на будівництво церкви були взяті з пожертв вірян у старому храмі та під час спеціальних фестивалів, які відбувались у поселенні.
Архітектурний проект нової церкви було створено Марсело Феррасом Сезаром, секретарем управління містобудування Куритиби (столиця штату Парана). Наслідуючи візантійський стиль, для церкви було обрано хрестоподібну форму з банею в центрі. Таким чином було зведено багато храмів в Україні.
Крім центральної бані, церква має ще чотири менших із боків. «В Україні прийнято ставити на церквах непарну кількість бань — одну, три або п’ять. В нашій церкві ми зробили таку кількість, роблячи символічну відсилку до Ісуса Христа та чотирьох апостолів: Марка, Луки, Івана та Матея», — розповідає п. Ґімарайнш.
Бані для церкви Святої Трійці виготовив Ніколау Бобало Нето, ремісник із Прудентополісу, спільно з українцем Григорієм Недорубом. Це восьмикутні конструкції, вкриті алюмінієвою плиткою у вигляді луски.
Всередині церкви підлогу вистелено з мармурових і гранітних плит. Головний акцент в інтер’єрі зроблено на ікони та дерев’яні різьблені фігури. В склепінні центральної бані можна побачити головне зображення храму — Ісуса Вседержителя в оточенні янголів. «Майже 60 % внутрішньої іконографії вже готове. Ікони було виготовлено майстринею сестрою Веронікою Ноґас, котра працювала над ними разом із українською молоддю», — розповідає головний архітектор храму.
Храм добре освітлюється сонячним світлом через прозорі вікна. Водночас різнобарвні вітражі підсвічують вівтар і прикрашають склепіння храму. На горішньому поверсі півколом розташовано три балкони, на яких можуть розміститися хор і музиканти. «Після усіх докладених зусиль та проведеної роботи я нарешті можу почуватися задоволеним — церкву вже відкрито для нашої громади», — ділиться враженнями Педро Ноґас Нето, президент місцевої церковної ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply