Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Турист зірвав релігійну церемонію

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Турист зірвав релігійну церемонію

Невідомий чоловік, який назвався туристом з Росії, став причиною зриву релігійної церемонії у всесвітньо відомому індуїстському храмі Лінгараджа в індійському місті Бхубанешварі, увійшовши до закритої для неіндусів частини храмового комплексу.

За інформацією мас-медіа, чоловікові європейського вигляду вдалося пройти на територію храму, надівши на себе традиційну індійську чоловічу спідницю «дхоті» й приховавши обличчя. Проте самозванця помітили прихожани та вказали на нього керівництву храму, яке негайно викликало охорону.

Порушник повідомив, що він прийняв індуїзм і навіть узяв собі з релігійними намірами індуське ім’я Гопал Дас. Проте охорона випровадила його й передала до рук поліції. Тепер російському туристу загрожує великий штраф. Поява «невірного» спричинила переполох в індуїстській святині. Релігійну церемонію перервали на кілька годин, аби провести спеціальне очищення храму.

Місто Бхубанешвар, столиця східного індійського штату Орісса, є важливим центром поклоніння Шиві — одному з трьох верховних богів індуїзму. Храм Лінгараджа — один із найвідоміших шиваїтських храмів, комплекс якого створювався в VII—XII ст. нашої ери. Вхід до храмів комплексу дозволено лише індусам. Індуїзм не можна прийняти, як, наприклад, християнство чи іслам, — усередині цієї релігії необхідно народитися, причому в межах певної варни. Традиційне індійське суспільство з іронією ставиться до різних «неоіндуїстів», які приїжджають в Індію з усього світу. До багатьох відомих храмів країни вхід неіндусам заборонено, у тому числі й тим, хто вважає себе індусом, але не є таким від народження.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply