Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Церкви вчать толерантності

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Церкви вчать толерантності

Римо-католицька церква в Польщі (РКЦ) й Українська греко-католицька церква (УГКЦ) закликали своїх вірян бути толерантними, дружніми та гостинними під час Європейської футбольної першості. Церква в Польщі розглядає Євро-2012 як нагоду завоювати прихильність футбольних уболівальників, а Церква в Україні звернулася до мешканців Львова, одного з міст, які приймають чемпіонат, із проханням бути доброзичливими до іноземців, усміхатися до них і розмовляти іноземними мовами.

Очільники РКЦ звернулися до вірян зі закликом виявити гостинність «так, як того вимагає Євангеліє» та «відкритися» іноземним фанам і туристам, котрі приїдуть на Євро-2012. «Щиро привітаймо їх, відгукнімося на їхній ентузіазм. Розділімо з ними їхні сподівання й радості, невдачі та сум. Одним словом, встановлюймо добрі стосунки. Хай усі вболівальники поважають і цінують здорову конкуренцію. Хай поразки надихають спортсменів на те, щоби докласти ще більше спортивних зусиль», — ідеться в заяві РКЦ.

Водночас, польська Церква вбачає в Євро-2012 шанс завоювати нових прихильників, особливо серед молоді. Для цього в Познані, одному з міст, що приймає футбольну першість, улаштовують спеціальні меси для польських і іноземних фанів. РКЦ закликає своїх вірних відвідувати такі меси, щоби помолитися «за Євро-2012, його безпеку й успішне проведення». Такі ж служби проводять іноземними мовами: німецькою, італійською, хорватською й англійською.

А ще в місцях скупчення прихильників футболу Церква влаштувала так звані зони Ісуса, де демонструють промо-фільми та розповсюджують різні друковані матеріали про церковну діяльність. «Ми прагнемо залишити слід і показати, що віра в Бога є дуже важливою для молоді. Ми також хочемо засвідчити, що наше спілкування з молодими людьми може бути досить сучасним», — розповів о. Симон Новицький, священик із Познані.

Схоже, що УГКЦ також налаштована залишити слід після Євро-2012. Церква записала відео, яке згодом було викладене в Інтернеті й у якому її глава Блаженнійший Святослав сказав, що футбольна європершість надасть українцям шанс продемонструвати «високу культуру, глибоку духовність і справжню християнську мораль».

У ролику очільник УГКЦ, стоячи на тлі собору Святого Юра у Львові, промовляє: «Ми повинні впустити мандрівника до своєї оселі, напоїти спраглого, нагодувати голодного. Тому не стидаймося бути відкритими, особливо, коли треба гарно всміхнутися або допомогти знайти те чи інше місце, навіть заговорити мовою людини, яка приїхала до нас. Саме тому так важливо для нас усіх бути привітними й доброзичливими до тих, хто завітає до нашої оселі та нашого міста». Очевидно, що це відеозвернення є ще одним кроком УГКЦ до ближчого спілкування із своїми вірними та залучення нових прихильників.

На відміну від Української православної церкви (УПЦ), яка є провідною конфесією в Україні та користується підтримкою чинної влади, греко-католики намагаються поширити свій вплив у країні через активну позицію щодо подій у державі. Тоді як УПЦ є популярною переважно серед людей старшого віку, УГКЦ апелює до молоді, застосовуючи сучасні засоби спілкування — Інтернет і FM-радіо.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply