Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Центр для постраждалих від сект

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Центр  для постраждалих від сект

Від 12 липня у Львові розпочав діяти центр «Якір» для людей, постраждалих від сект і псевдорелігійних рухів. Центр, що є внутрішнім підрозділом благодійного фонду «Спільнота золотого віку», відкрився з благословення архієпископа й митрополита Львівського (УГКЦ) владики Ігоря (Возьняка) і з ініціативи мирян,

Як зазначають ініціатори, на жаль, в Україні протягом усіх 20 років незалежності розвивалися різні секти та псевдорелігійні рухи. Більшість людей знає про існування таких явищ і навіть розуміє їхню небезпеку. Однак ці ж люди, які розуміють небезпеку псевдорелігійності, часто вважають, що ця проблема їх не торкається. Мовляв, це — проблема бідних, малоосвічених, слабких і наївних. Однак, як свідчать час і дослідження, усе частіше жертвами таких угруповань стають освічені, заможні члени суспільства. Як з’ясувалось, українці фактично є беззахисними від подібних деструктивних впливів.

Мета організації — допомогти на практиці всім потребуючим. Кожна людина має право на повну інформацію про угруповання, до якого належить (як позитивну, так і неґативну). Працівники центру поважають релігійні та світоглядні переконання кожного, кому потрібна порада, захист чи інша допомога. Пріоритетні засади роботи центру — шанування гідності кожної особи, незалежно від її конфесійної приналежності. Центр працюватиме за такими напрямками:

* інформування зацікавлених осіб і установ про характер і способи діяння сект, псевдорелігійних груп;

* накопичення релігіє­знавчої інформації, власних матеріалів і досвіду центру;

* підвищення рівня су­спільної свідомості стосовно функціонування сект: як розпізнавати загрози, які вони становлять, як уникати вербування, як розпізнавати критерії сект і вживати заходів безпеки;

* профілактична та психологічна допомога;

* медіаційні кроки, що полягають у відновлюванні контактів між членами визначеної групи та їхніми близькими (за умови обопільної згоди зацікавлених сторін).

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply