Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

Теперішня влада — не ті, хто будує

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Теперішня влада — не ті, хто будує

Блаженнійший Любомир

Моральний авторитет українців Любомир (Гузар), верховний архиєпископ-емерит і глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у 2005-2011 рр., дав оцінку сучасній політичній ситуації в Україні та пояснив, чому Революція гідності, яка, як і Помаранчева революція, вселяла надії в серця українців, знову закінчилася поразкою, та чому в Україні за всі 25 років не з’явилося української влади?
«Ті люди, котрі в політиці, і котрі мали б служити народові, думають про себе, а не про нарід. Вони все ще живуть радянськими категоріями. Вони не думають, як би ми могли краще Україну поставити, зорганізувати наше життя. А думають про себе: як би забезпечити собі кращі прибутки, мати більше впливу, на те, щоб могти багатіти, а не на те, щоби могти краще служити. І коли глянемо на різні аспекти нашого суспільного життя, то бачимо, що той процес усе ще перебуває дуже і дуже на низькому рівні. Нам треба собі щиро сказати: досить того, тепер я сам буду працювати, буду старатися, не буду чекати, що мені хтось щось дасть. Буду сам працювати, буду шукати спільників, щоби ми могли разом працювати», — вважає владика.
За його словами, проблема полягає у тому, що три покоління українців радянська система нищила. «Три покоління виховано в один певний спосіб. І щоби раптом люди прийшли до себе — так, на жаль, не сталося. Мені здається, що одна з причин — дуже слабка влада. Але я не дуже і дивуюсь. Бо ж та влада — люди, котрі виховувалися в Радянському Союзі. Не треба казати, що то є конче погані люди, але вони інакше не вміють. Вони поводяться так, як їх вивчили, як їх наставили. І тому можемо нарікати, але з другої сторони треба собі усвідомлювати, хто то є. То є жертви режиму, люди духовно поранені. Треба собі усвідомлювати, що ті процеси, що відбувалися за радянських часів, йшли глибоко, вони ранили наші душі. Людина, котра виховувалася, що їй мусять усе давати, а тут раптом кажуть ні, ти мусиш собі сам все здобувати. То не є так просто», — зауважив він.
Блаженнійший Любомир наголосив на тому, що його болить, що ми так поволі рухаємося вперед. «Але ті люди, наша влада — то є жертви. Жертви режиму, який нищив свідомо, послідовно, дуже хитро. Старався з людей робити рабів. Кожен, хто підносив голову, тому ту голову стинали, засилали до таборів чи у в’язниці, якщо не вбивали. Скільки народу за ті роки вбито! А все ж таки то залишило слід, люди боялися. І ще сьогодні немає цілковито відваги. Це є недуг. Це треба усвідомити», — додав він.
За словами владики, влада, яку ми мали за 25 років і зараз маємо — «це не влада, яка будує, то не є державні мужі, котрі думають наперед». «Митрополит Шептицький видав книжечку: «Як будувати рідну хату?» Не ремонтувати, а будувати! Ми ще не будуємо. Біда, власне, що ще нема навіть заохоти. Мені прикро сказати, але думаю, що може і Церква людей замало підганяє та заохочує. Власне, до тих громадянських чеснот ми повинні далеко більше мати активних душпастирів. Тепер, Богу дякувати, останніми роками починається щось рухатися в Церкві», — резюмує екс-очільник УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply