Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Святий престол солідарний з українцями

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Святий престол солідарний з українцями

Сільвано Томазі

Ватикан іще раз висловив свою близькість і солідарність до народу України з приводу нинішнього конфлікту. На цьому наголосив архієпископ Сільвано Томазі, постійний спостерігач Апостольської столиці при структурах Організації Об’єднаних Націй (ООН) та інших міжнародних організаціях у Женеві, виступаючи на 28-й сесії Ради з прав людини ООН.

Апостольська столиця знову підкреслює нагальну потребу шанувати міжнародний правопорядок у тому, що стосується території України та її кордонів як основного елементу для забезпечення стабільності на національному й на реґіональному рівнях, а також повернути закон і порядок, що ґрунтуються на повній пошані основних прав людини.
У зв’язку із цим Святий престол схвалює кроки, зроблені для того, щоби забезпечити дотримання режиму припинення вогню як основної умови для прийняття політичних рішень лише шляхом діалогу та перемовин. Водночас, Апостольська столиця підкреслює вирішальне значення необхідності з боку всіх сторін виконувати рішення, ухвалені за спільною згодою, визнаючи у цьому контексті зусилля ООН, Організації з безпеки та співробітництва в Європі й інших відповідних організацій, посилаючись на пакет заходів зі здійснення «мінських угод».
Святий престол вважає, що повне приєднання всіх сторін до положень зазначених угод є обов’язковою умовою для всіх подальших зусиль щодо покращення гуманітарної ситуації та дотримання прав людини на постраждалих територіях, аби насамперед покласти край убивствам, актам насильства та іншим формам зловживання силою. Це також має означати звільнення всіх заручників і незаконно затриманих осіб та забезпечення безперешкодного доступу гуманітарної допомоги.
Крім того, Ватикан стурбований надзвичайною соціальною ситуацією, в якій перебуває населення, що потерпає від бідності, голоду, невпевненості та ризиків для здоров’я. Це також стосується поранених і переміщених осіб і сімей, які страждають від втрати своїх близьких. У цій невідкладній ситуації Святий престол прагне запропонувати свою допомогу через свої установи та звертається до благодійних організацій Католицької церкви з проханням активізувати й координувати свої зусилля з надання допомоги народові України. Апостольська столиця також сподівається на солідарність міжнародного співтовариства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply