Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 17, 2018

Святкувати разом — можливо

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Святкувати разом — можливо
Віктор Єленський

Віктор Єленський

Календар, якого дотримується та чи інша Церква, не є «євангельським настановленням», а тому може бути змінений. Так вважає Віктор Єленський, народний депутат України та президент Української асоціації релігійної свободи.
Як розповів експерт, зараз «старого» календаря дотримуються п’ять із 15 православних Церков світу. Це — Російська, Єрусалимська, Грузинська, Сербська та Польська православні церкви, хоча Великдень усі православні церкви святкують в один день. Інші православні Церкви дотримуються «нового» календаря.
«Однак немає глибинних онтологічних підстав триматися за новий або старий календар. Тим більше, що деякі дослідження свідчать, що Ісус міг народитися навіть у вересні. Це, як кажуть, метафізика», — пояснив п. Єленський. У цьому контексті він розповів: «Серафим Саровський зустрічав усіх словами: «Христос воскрес, радість моя!» Бо якщо Він воскрес, отже, назавжди, і ця подія не має календарної прив’язки».
За словами експерта, питання календаря може бути вирішене на Всеправославному соборі, який готується 2016 року. «Якби була згода між усіма християнами, і вони святкували Різдво та Великдень в один день, це було б дуже могутнім виявом християнської єдності», — заявив він. Раніше Віктор Єленський розповів про те, що православні Церкви світу не організовували собор впродовж більше 1,2 тис. років, і попередив про можливий зрив Всеправославного собору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...