Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 15, 2018

Святі афонські ченці побували у Києві

Автор:

|

Вересень 29, 2016

|

Рубрика:

Святі афонські ченці побували у Києві
Андрій Парубій та афонські ченці

Андрій Парубій та афонські ченці

У Софії Київській відбулася зустріч ченців зі знаменитої гори Афон зі слухачами Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості. Напередодні пасажири рейсу Салоніки-Київ навіть не звертали уваги на двох ченців у рясах зі скромними валізами. Зате в українській столиці їх зустрічали прем’єр-міністр і голова Верховної Ради. До Києва прилетіли керівники одного з найстаріших афонських монастирів Кутлумуш.
Українські православні священики кажуть, що Афон духовно споріднений із Україною. І там, і тут служать один чин літургії, читають ті самі молитви, тільки різними мовами. Ключова різниця: Афон має неперервну духовну традицію, а в Україні за радянської влади монашество занепадало. «Афон — це місце, куди йдуть за духовними порадами. А коли в багатомільйонній православній країні неможливо поїхати туди, то ми організовуємо такий варіант, коли приїздять афоніти до нас і мають спілкування з нашими людьми. Вони дивляться на нас, вони пізнають нас. Наші проблеми стають ближчими для них. І сподіваюся, вони будуть молитися за нас і даватимуть нам слушні поради», — розповідає протоієрей Георгій Коваленко.
У митрополичих палатах Софії Київської був аншлаг. Люди за кілька тижнів бронювали місця, щоб послухати афонського старця, задати запитання, які вже давно мучать, та почути на них прості відповіді. Тема лекції була радше філософська, ніж теологічна: як не потонути у морі інформації та пізнати самого себе. Святогорці поміж зустрічами та розмовами зізналися, що вражені Україною. «Нас єднають не лише зв’язки, нас єднає спільна культура тисячолітня, нас єднають спільні традиції, які ми шануємо, поважаємо і будь-яким чином намагаємося боронити. Нас поєднують дружні теплі стосунки і ми робимо все для того, щоб ці мости працювали між двома країнами», — сказав о. Хрисостом із Афону.
Під час візиту старців була озвучена надзвичайно приємна новина: на святій горі Афон українські паломники незабаром матимуть свій куточок. Поблизу монастиря Кутлумуш уже розпочалося будівництво келій для гостей із України. «Маємо за мету зробити на Афоні український осередок, куди будь-хто з українців зможе приїхати, переночувати, помолитися та почуватися певною мірою як удома», — пояснив благодійник Андрій Мацола.
Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України (ВРУ), провів із делегацією афонських ченців зустріч. Зокрема, відбулася зустріч із секретарем монастиря Кутлумуш ієромонахом Хризостомом та ієродияконом Хризостомом. «Зараз у суспільстві відбувається жвава дискусія про надання автокефалії Православній церкві в Україні», — пояснив спікер парламенту. Також він нагадав, що у червні ВРУ прийняла звернення до Патріарха Варфоломія про автокефалію Української церкви, яка «є питанням не тільки релігійного характеру, а й питанням національної безпеки», тому що «миролюбній Україні доводиться захищати свою незалежність від біди, яка прийшла з російськими танками і стала великим випробуванням, адже відбувається аґресія як військова, так і втручання в духовний простір».
Спікер парламенту зазначив, що «парламент і світська влада не має наміру втручатися або регламентувати релігійне життя, але є прихильником того, щоб в Україні була єдина православна Церква, і ми тільки повторили молитви мільйонів українців, звертаючись до Патріарха Варфоломія».
У відповідь гості зазначили, що «у випадку з Україною Вселенський патріархат керується найкращими помислами». «Нині ми молимося за вас», — сказав о. Хризостом, додавши, що «автокефалія принесе Україні єдність і мир у суспільстві. Придбавши автокефалію, Україна стане повноправним членом церковної сім’ї», — зазначив він.

Олександр Загородний, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...