Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Священики втікають із Криму

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Священики втікають із Криму

Владика Філарет

Настоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет розповів, що священики в Криму отримують погрози та змушені вивозити свої родини на материкову Україну. А один із храмів приходила так звана самооборона Криму й цікавилася, на яких підставах там відправляють богослужіння. 

Відтепер у Криму вірянам УПЦ КП дозволять молитися в мечетях. Про це повідомив архієпископ Євстратій (Зоря). За його словами, згода була отримана від кримського мусульманського духовенства. «Наші священики й наш архієрей отримали запевнення від кримського мусульманського духовенства, що, якщо в наших священиків і парафіян не буде можливості молитися в храмах, вони нададуть місце в мечетях і будуть допомагати захищати наші права», — поінформував архієпископ.
На думку церковника, це — дуже яскравий приклад взаємної підтримки та взаємодопомоги, яка повинна була б бути між усіма вірянами. «Але, на жаль, ми бачимо, що ниішня кремлівська влада, яка вважає себе християнською, православною, замість того щоби шанувати якість Великого посту й святість заповідей Божих «не бреши, не кради», чинить прямо протилежне», — сказав він.
УРЦ КП перерахувала на рахунок Міністерства оборони України 500 тисяч гривень для підтримки армії. Про це на прес-конференції заявив патріарх Філарет, глава УПЦ КП. Він наголосив, що це – тільки початок. «Гадаю, що церква Київського патріархату збере достатню кількість коштів, що буде свідчити про те, що ми допомагаємо, — уточнив Філарет. – Крім збору коштів наші єпископи та священики вже зараз перебувають у військових частинах: я маю на увазі архієпископа Донецького Сергія й митрополита Хмельницького Антонія. Вони зі своїм духовенством зараз у військових частинах піднімають дух наших військовослужбовців». А Дрогобицька єпархія своїм коштом відремонтувала місцевій військовій частині п’ять гвинтрокрилів. Їхні священики теж виїжджають у військові частини для підтримки бойового духу.
Окрім цього, Філарет закликав віруючих і всіх людей доброї волі підтримати українське військо в цей непростий час. «Росія відірвала від України Крим. Я думаю, що це – не назавжди. Але Церква, яка завжди була, є й буде з народом, є також із нашими Збройними силами. Зараз наша армія перебуває не в найкращому стані, тому що до цього її довела попередня влада, яка призначала на високі посади міністра оборони й голови Служби безпеки України людей, котрі отримали завдання руйнувати, а не зміцнювати обороноздатність України. Це прикро, але ми переживемо це», — додав Філарет. Спроб захоплювати культові споруди патріархату в Криму, каже глава УПЦ КП, наразі не було, але якщо священнослужителів усе ж таки «попросять» із храмів, то вони скористаються гостинністю мусульман, котрі вже запросили православних до своїх мечетей.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...