Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Священиків призиватимуть на капеланську службу

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Священиків призиватимуть на капеланську службу
о. Юрій Валігурський

о. Юрій Валігурський

Священнослужителів різних конфесій уже найближчим часом можуть почати відправляти в зону проведення Антитерористичної операції (АТО) на Донбасі на капеланську службу. Про це повідомив Юрій Валігурський, секретар Сіноїдального відділу Української православної церкви (УПЦ) зі взаємодії зі Збройними силами. «Наразі розробляється відповідне положення. Коли воно буде відпрацьоване, тоді священики проходитимуть при Міністерстві оборони (МО) перепідготовку, після чого будуть скеровані у визначені військові частини», — сказав він.

Водночас, представник Сіноїдального відділу УПЦ зазначив, що таке розпорядження, найвірогідніше, буде видане урядом уже незабаром. За його словами, згідно з проектом постанови, священнослужителі будуть укладати з МО трудовий договір, тобто приїжджатимуть в зону проведення АТО не за військовим контрактом, а за цивільним.
Разом із тим, о. Валігурський наголосив на тому, що всі священики, котрі зараз допомагають солдатам у зоні АТО, роблять це на волонтерських засадах. Він каже, що назвати навіть приблизну кількість духовенства, яке несе службу в місцях ведення бойових дій, — дуже важко, оскільки представники Церков перебувають там поки що неофіційно.
«Тобто священики, котрі опікувалися справами військовослужбовців і раніше, зараз їдуть на схід. Це залежить від доброї волі священнослужителя. Хтось їде на тиждень, потім повертається, зібрав якісь речі, щось передав, знову поїхав», — сказав секретар Сіноїдального відділу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...