Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Сумніви у правдивості Туринської плащаниці

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Сумніви у правдивості Туринської плащаниці

Наукове видання Journal of Forensic Sciences опублікувало статтю дослідників Маттео Борріні, співробітника Ліверпульського університету, і Луїджі Ґарласкеллі, представника Італійського комітету контролю за псевдонауками, котрі провели експеримент за допомогою манекена та штучної крові, імітуючи крововиливи, притаманні розіп’ятій людині. Відтак вони заявили: половина кривавих плям на Туринській плащаниці не відповідає позиції ні розіп’ятої людини, ні покладеної до гробу.
Натомість Емануела Марінеллі, котра вже понад 40 років досліджує священне полотно, розкритикувала цю заяву. «Ви читали анотацію до роботи? Там немає нічого наукового. Чи вам здається науковим підходом узяти манекен, один із тих, які використовують для одягу на вітринах крамниць, і губку, насичену штучною кров’ю та прикріплену до шматка дерева, щоб, натискаючи на правий бік ляльки, побачити, куди стікає кров? Це зовсім не має ваги інших досліджень, проведених уже понад 40 років тому на тілах людей, котрі померли від гемоперикарду, встановлених вертикально та проколених скальпелем між п’ятим і шостим ребром, як римський солдат проколов списом Христа. І результати були інші, ніж ті, які отримали Борріні та Ґарласкеллі», — зазначила вона.
Проф. Марінеллі поділилася думками про те, чому така серйозна інституція, як Ліверпульський університет, апробувала й дала згоду на публікацію дослідження, позначеного фундаментальними методологічними хибами. За її словами, задля просування тези про те, що плащаниця — підробка, певні ідеологічні групи не шкодують коштів і фінансують упереджені дослідження. «Достатньо заплатити й дослідження проведуть. І знайдеться той, хто їх опублікує, — сказала вона. — Поза сумнівом, за деким із них стоять групи, які хочуть переконати всіх у тому, що плащаниця — історична підробка».
«Можемо побачити, що «справжня плащаниця завдає труднощів тому, хто хотів би заперечити Христа та Його воскресіння». Однак, як казав кардинал Джакомо Біффі, для католика дізнатися те, що плащаниця може бути підробкою, нічого не змінює. Але все міняється у випадку атеїста, коли буде доведено протилежне. Чи ж не цього бояться ті, хто будь-якою ціною намагаються довести її фальшивість?», — запитує дослідниця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply