Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Суд закрив так звану справу паламарів

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

Суд закрив так звану справу паламарів

Сергій Дьомін, Антон Харитонов та Євген Федорченко

Шевченківський районний суд Запоріжжя закрив карне провадження за звинуваченням Сергія Дьоміна, Антона Харитонова й Євгена Федорченка в організації вибуху у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Московського патріархату в Запоріжжі. Нагадаємо, що вибух стався 28 липня 2010 року, в день святкування 1022-ї річниці хрещення Київської Русі. Внаслідок підриву 80-річна служниця церкви загинула, понад 20 осіб отримали поранення.
На розкриття справи тодішній президент Янукович дав правоохоронцям тиждень. Вони «розкрили» її за чотири дні. Винними визнали Сергія Дьоміна, котрого засудили до 14 років позбавлення волі, а також Антона Харитонова й Євгена Федорченка, котрі отримали по 15 років ув’язнення. Євген Федорченко й Антон Харитонов служили у храмі паламарями, а Сергій Дьомін — брат Харитонова.
Засуджені пізніше заявили, що до них застосовували тортури, а справу сфабрикували, щоб вислужитися перед Януковичем. У березні 2014-го всі вони вийшли на волю в результаті прийнятої Верховною Радою постанови про амністію осіб, засуджених за політичними мотивами. 2015 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасував вирок Апеляційного суду Запорізької області та відправив справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply