Суд конфіскував контрабандні ікони XVIII-XIX ст.

Торік львівські митники вилучили у двох громадян України, котрі прилетіли до Львова з Дюссельдорфа, шість старовинних ікон. Експерти підтвердили їхню історичну та культурну цінність, зазначивши, що вони походять з XVIII-XIX ст. А тепер суд конфіскував на користь держави чотири ікони, які перевозив один громадянин, їх передадуть у музеї. Щодо другого контрабандиста процес ще триває.
Нагадаємо, що у листопаді 2019 року працівники митниці та Служби безпеки України (СБУ) затримали двох чоловіків в аеропорту «Львів», котрі без декларування намагалися ввезти в Україну ікони «Спас у терновому вінку», «Побиття Господа біля стовпа», «Покрова Пресвятої Богородиці», «Одигітрія», «Святий Микола Чудотворець» і «Різдво Христове». У висновках експертів зазначено, що ікони оригінальні, виконані на високому художньому рівні невідомими авторами та становлять культурну й історичку цінність.
Відтак СБУ закрила справу за фактом контрабанди у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, а справу передали до суду за порушення митного законодавства. На митниці уточнили, що за порушення порядку проходження митного контролю (ст. 471 Митного кодексу) одного порушника, мешканця Київської області, суд оштрафував на 1,7 тис. грн та конфіскував чотири ікони. Львівський апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції.
Як ідеться у матеріалах справи, у суді винуватець заявив, що придбав ікони на аукціоні, та зазначив, що вони не становлять культурної цінності. Однак експерт Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру надав висновок, що ікони є оригіналами XVIII-XIX ст. і належать до європейської та російської шкіл іконопису.
Щодо іншого контрабандиста, мешканця Хмельницького, рішення суду було таким же — конфіскація і штраф 1,7 тис. грн, але його ще оскаржують в апеляційній інстанції.
Вилучені ікони передадуть культурним закладам за рішенням відповідної ради. «Митниця скеровує документи в Раду з повернення культурних цінностей в дохід держави, яка приймає рішення в які музеї чи храми їх скерувати. Після цього висновку ми їх передаємо відповідним закладам», — зазначив Роман Макар, речник Галицької митниці.
Як повідомляв «Міст», діаспору запрошують малювати вдома ікони.
Орися Шиян, Zaxid.net
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо