Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Степан Сус: «Ми всі потребуємо духовного очищення»

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Степан Сус: «Ми всі потребуємо духовного очищення»

о. Степан Сус

Гарнізонний храм Св.св. Апостолів Петра і Павла у Львові є центром всебічної підтримки українських військових. «Справа наша полягала в тому, що ми, як військові капелани Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, намагались допомагати нашим військовим різними необхідними речами особистого захисту, — розповів о. Степан Сус, настоятель святині. — Спільними зусиллями 2014-го у нашому храмі було зібрано 5 300 389 грн, 66 036 EUR, 113 667 USD, 4 400 CAD, 3 450 PLN, 100 GBP пожертв, навіть, що цікаво, було 33 200 RUR. За ці кошти було придбано понад 2 тис. бронежилетів, у т. ч. касок і багато інших речей – берців, форми й усього іншого».

У храмі опікуються пораненими, котрі пережили втрату кінцівок, проходять лікування чи реабілітацію в медичних закладах або потребують духовної бесіди, а також сім’ям загиблих військових. «Є дуже багато тих, хто залишився наодинці з певними труднощами. Це безпосередньо – і самі військовослужбовців, а також члени їхніх родин. Тож вони завжди можуть звернутися у Гарнізонний храм по допомогу. Це — і духовні розмови, і певна матеріальна допомога», — зазначив о. Степан.
Церква активно допомагає пораненим у Львівському військовому шпиталі. Капелан закладу о. Андрій Хомишин зауважив, що окрім духовної опіки військовиків підтримують коштами на лікування: закуповують важкодоступні речі та дорогі медикаменти. Капелани тісно співпрацюють із Медичним центром фізичної терапії та медицини болю «Інново», куди поранених бійців скеровують на подальшу реабілітацію важко. Володимир Олейник, головний лікар закладу, розповів, що клініка займається відновленням рухових порушень після поранень та операцій. Медичний центр має матеріальну базу та володіє необхідними знаннями для реабілітації. Лікувальний заклад безкоштовно допоміг вже багатьом воякам.
У храмі Петра і Павла складають списки бійців – учасників Антитерористичної операції (АТО), котрі готові пройти духовну реабілітацію у монастирях західної України. Наразі планують поїздки в монастир Сестер Василіанок, що в селі Берегах (Львівщина) й у Василіанський монастир у селі Гошові (Івано-Франківщина).
«Наші військові, котрі повернулися зі зони бойових дій, потребують духовного відновлення, тому до наших найближчих планів входить протягом лютого-березня, у час Великого посту, організувати для них у монастирях західної України дні духовної віднови. Ми усі переживаємо важкі часи, відтак, кожному знайоме почуття люті, аґресії, ненависті. Це — ті почуття, що виникають, коли тебе б’ють. Монастирське середовище сприяє тому, щоби людина замислилася над своїм життям. У монастирях є спеціальні приміщення, келії для гостей, — поділився інформацією о. Степан. — Військові проведуть у самій обителі, будуть молитися, читати Святе письмо, спілкуватися з духовними наставниками. Ми впевнені, що такі поїздки допоможуть нашим бійцям зміцнитися духовно і забути жахіття війни».
Солдати разом із священнослужителями вирушать до монастирів уже в середині лютого. Поки що всі поїздки по обителях Західної України в гарнізонному храмі Петра та Павла запланували на час Великого посту. Кажуть, так випадково збіглося, але в ці дні всім необхідно ще раз замислитися про духовне очищення.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...