Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

США шукає підтримки Ватикану у завершенні війни в Україні

Автор:

|

Квітень 14, 2016

|

Рубрика:

США шукає підтримки Ватикану у завершенні війни в Україні
Джеффрі Пайєтт

Джеффрі Пайєтт

Джеффрі Пайєтт, Посол США в Україні, відвідав із одноденним візитом Ватикан, аби провести консультації щодо війни в Україні. За повідомленням Роберта Монігена, редактора видання Inside The Vatican, візит був незвичайним, неофіційним, оскільки про нього не було оголошено публічно.
Американський дипломат провів двогодинну розмову з офіційними особами Ватикану. Також відбулася його зустріч із Кеном Гакеттом, Послом США при Святому Престолі. У зустрічі взяли участь ректор Інституту Ватикану з вивчення російської мови та культури, а також чиновники з різних офісів Апостольської столиці.
Цей візит засвідчив, що війна в Україні стоїть одним із найважливіших питань на порядку денному уряду Сполучених Штатів і спонукає його шукати ще тісніші контакти та співпрацю зі Святим Престолом і самим понтифіком. Цьому є кілька причин.
По-перше, важка ситуація сотень тисяч українських біженців на сході, котрі покинули свої домівки, рятуючись від війни. Такий візит посла США до Ватикану, як пише автор повідомлення, наводить на думку про те, що США, можливо, хоче отримати підтримку Ватикану у вирішенні української ситуації, яка може вийти з-під контролю традиційних дипломатичних засобів.
По-друге, з огляду на те, що переміщення військ територією України не припиняється, існує загроза того, що крихкі мінські угоди можуть потерпіти невдачу. У цьому контексті Сполучені Штати можуть звернутися за допомогою до Святого Престолу у вирішенні українського конфлікту, який уже забрав тисячі життів, в т. ч. й багатьох дітей.
Як пише д-р Моніген, хоча ця подорож була неофіційною, з попередніх публічних заяв можна зробити висновки, що дипломатія США хоче, аби Святий Престол і Франциск зайняли чіткішу позицію у звинуваченні Російської Федерації (РФ) у тому, що Україна вже два роки страждає від військової аґресію на своїй території. Нагадаємо, що США неодноразово закликали Ватикан публічно критикувати участь РФ у війні в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply