Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Спалили дачу архієпископа УПЦ КП

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Спалили дачу архієпископа УПЦ КП

Архієпископ Климент біля воріт військової частини

Увечері 21 липня невідомі особи спалили дачний будинок архієпископа Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Климента в селі Мраморному Сімферопольського району. Про це повідомив сам владика: «Мені зателефонували, сказали, що там згоріло все, залишився тільки залізний дах».

Поруч із цим будинком розташований храм Преображення Господнього УПЦ КП. Ця територія є приватною власністю владики Климента. «Річ у тому, що Україна свого часу теж не надто допомагала Київському патріархату. Нам відмовляли у виділенні ділянок для будівництва церков, тому священики оформляли землю на себе та будували на ній храми і житло для своїх сімей. Таким чином і виходили з цієї ситуації», — розповів владика Климент.
Архієпископ розцінює підпал будинку як попередження, що наступним у черзі може бути сам храм, який стоїть поруч. «Після подій у селі Перевальному (представники кримської «самооборони» забрали в Київського патріархату храм Покрови Святої Богородиці) почалися систематичні зазіхання на наше майно. Враховуючи це, ми сприймаємо підпал будинку як попередження від тих людей, що далі може постраждати сам храм», — зазначив владика Климент.
Архієпископ не відкидає й того, що до посягань на храми УПЦ КП мають стосунок представники Сімферопольської та Кримської єпархії Московського патріархату. «Ми точно знаємо, що до цієї справи причетний один із священиків, пов’язаних із Лазарем (митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ Московського патріархату. — Ред.). Вони завжди нетерпимо ставилися до присутності Київського патріархату в Криму, і зараз ми бачимо наслідки», — зауважив владика Климент.
Архієпископ стверджує, що наразі не має наміру звертатися до правоохоронних органів. Проте Ольга Богославська, прес-офіцер «Міністерства внутрішніх справ у Криму», уже заявила, що правоохоронці проведуть перевірку за фактом пожежі. «Перевірка проводитиметься за публікаціями в пресі. Тому що офіційних заяв поки що не надходило», — сказала вона. «Чиновниця» поінформувала, що перевірка допоможе з’ясувати, що конкретно спричинило пожежу, поки ж таких даних у правоохоронців немає

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply