Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 3, 2020

«Слава Богу» заспіваймо!

Автор:

|

Грудень 31, 2014

|

Рубрика:

«Слава Богу» заспіваймо!

Різдвяний концерт

У передріздвяні дні, коли не лише Земля, а й увесь Всесвіт завмирає в очікуванні народження Сина Божого у Вифлеємі й слова «з нами Бог» наповнюють радістю наші душі, коли небесне благовістя про мир по-особливому сприймається серцем, учні Школи українознавства об’єднання українців Америки «Самопоміч» у Нью-Йорку підготували для української громади традиційний передріздвяний концерт.
Із вступним словом-вітанням із Різдвoм Христовим до присутніх звернувся Іван Макар, директор школи. Він розповів про багаті традиції святкування Різдвяних свят в Україні, про особливість цьогорічного празника, про допомогу, організовану у школі на підтримку української армії.
Ми живемо у важкий час, коли на сході України триває неоголошена війна й новітні герої сьогодення рішуче захищають свою землю, свою Батьківщину від іноплемінників і своїх внутрішніх ворогів. Зараз у нас одна думка й одне бажання: щоби в Україні утвердився мир.
Спадають на згадку слова колядки повстанців УПА, яку співали нам батьки:
Сумний був святий вечір
В сорок шостім році:
По всій нашій Україні
Плач на кожнім кроці.
Сіли до вечері
Мати з діточками.
Замість мали вечеряти
Облились сльозами.
«Мамо де наш тато? —
Діти ся питають. —
Чому з нами не сідають,
Чом не вечеряють».
«Тата вороги вбили,
Села попалили.
Ті прокляті яничари
Руїни лишили».
Неможливо полічити безневинно постраждалих, знедолених, закатованих, убитих розкиданих по білому світу борців за волю України. Вони незнаними тихо сплять вічним сном у глибоких могилах на сільських цвинтарях, по лісах, у вічних мерзлотах дикої Півночі. Через пекло війни, через усі полони вони йшли і йдуть сьогодні до свого Вифлеєму.
Запалити вогні на шкільній святковій ялинці Іван Макар попросив почесного гостя свята Преосвященного владику Стемфордської єпархії Кир Павла Хомницького. Ялинка засвітилася в пам’ять про героїв, котрі загинули за свободу України й на знак солідарності з нашими братами і сестрами на рідних землях. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих героїв.
До святкового концерту учні та вчителі готувалися заздалегідь, використовуючи всі свої навички й таланти. Батьківський комітет у складі Ярини Глум і Ірини Бручківської організував батьків для оформлення святкової зали та приготував сніданок для гостей.
Вертеп у виконанні старшокласників зачарував усіх присутніх. Батьки й гості підхоплювали кожну колядку, а наймолодші діти, затамувавши подих, не зводили очей зі сцени. Чудові костюми і артистизм самодіяльних акторів повернули всіх нас у час народження Божого Дитятка. Жорстокість і підступність царя Ірода (Юрій Антонів), завжди непрошена Біда (Христина Боднар), непідкупна Смерть (Юрій Голіят) є актуальними зараз, як і 2 тис. років тому.
Майстерність і самобутність виконавців, творче натхнення, відданість і любов вчителів можна було побачити в кожному виступі. Дошкільнята разом із першокласниками так щиро заколядували, що на їхнє прохання «Дайте дядьку п’ятака» руки присутніх почали шукати, чим заплатити таким довгоочікуваним колядникам.
Учні другого та третього класів завіншували присутнім і привітали всіх піснею «На зустріч Миколаю». Колядки «По всьому світі сталась новина», «У Вифлеємі днесь новина» у виконанні середніх класів додали гостям святкового настрою.
Віншування, колядки, сценки сплелися в єдину пісню прослави Бога, наповнивши серця присутніх радістю Благовісту. Та найбільше оплесків зібрала наша малеча зі «Світлички» 83-го відділу СУА, очолюваного Мотрею Міланич (вчителька Дарія Дроздовська, виховна референтка Дарія Генза).
На завершення концерту учні всіх класів і присутні в залі радісно заспівали «Бог Предвічний народився» (дириґент — Еля Романишин, піаніст — Марта Мачай, ведуча — Валетина Глушак):
«Слава Богу!» — заспіваймо,
Честь Сину Божому
Господеви нашому і
Поклін віддаймо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply