Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Скандального владику не прийняли священики

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Скандального владику не прийняли священики

Збори священиків Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) у Хмельницькому не дали згоди на призначення єпископа Мстислава (Гука) керуючим Хмельницькою єпархією. У зв’язку з цим УАПЦ вирішила переглянути відповідне рішення про призначення, що було ухвалене на Архієрейському Соборі УАПЦ 4 травня ц. р. «Наказ буде скасований, раз священики не дали згоду. У них у Хмельницькому були збори і вони прийняли таке рішення», — розповів Блаженнійший Макарій, глава УАПЦ.
Відтак, колишнього очільника Тернопільської та Хмельницької єпархій УАПЦ Мстислава поки що повернули лише на Хмельниччину. Натомість у Тернопільській єпархії вже звільнили єпископа Віктора Бедя, котрий після скандалу та відсторонення Мстислава, став на його місце.
Таке скандальне рішення з виправданням порушника церковних канонів, і відновленням на посадах, буквально збурило священиків Тернопільської єпархії, котрі терміново зібралися на нараду. «Рішенням архієрейського собору, предстоятелем Української автокефальної церкви Блаженнійшим митрополитом Макарієм було прийнято рішення поновити владику Мстислава на посаді керуючого Хмельницькою єпархією з титулом архієпископ Хмельницький і Камянець-Подільський», — розповіла Наталія Шевчук, керівник Фонду пам’яті Блаженнійшого митрополита Мефодія, та зазначила, що вважає це рішення ганебним. «Духовенство не сприймає взагалі кандидатуру владики Мстислава, як людини, котра може повернутися загалом до УАПЦ. Це ганьба, ця людина знехтувала своїми архієрейськими обов’язками. Вона втратила взагалі відчуття реальності», — розповіла діячка.
Своєю чергою, митрополит Макарій пояснив, що рішення про поновлення Мстислава було ухвалене, бо, мовляв, у Хмельницькій єпархії тече дах, а Мстислав єдиний, хто може його відремонтувати. «Запропонував архієрейський собор, у нас соборноправна церква, і дали йому випробовування. Там є єпархіальне приміщення, вже все тече, й якщо будуть згодні священики, він має зробити те приміщення», — сказав очільник УАПЦ».
Він стверджує, що більше нікого не знайшли, «бо зараз ніхто не хоче трудитися». За словами владики, він дав Мстиславу черговий останній шанс. Той буде правити Хмельницькою єпархією вже без претензій на Тернопільську.
Як писав «Міст», архієпископ УАПЦ Мстислав у ніч на 28 вересня 2016-го розважався з іншими священиками у тернопільському барі «Сіті», а потім брав участь у бійці, затіяній його друзями. 18 жовтня Собор єпископів УАПЦ у Києві архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука) відправив на покуту в монастир. Двох священиків та іподиякона, котрі також брали участь в бійці у барі, Собор тимчасово відсторонив від душпастирських обов’язків. Блаженнійший Макарій вибачився за дії архієпископа. Вибачався і сам Мстислав, котрий, щоправда, спочатку спробував заперечувати усі звинувачення. 6 грудня 2016 року Архієрейський собор УАПЦ постановив вивести архієпископа Тернопільського та Подільського Мстислава (Гука) з числа єпископів УАПЦ.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply