Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Скандал у легендарному храмі

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Скандал у легендарному храмі

Церква Святого Миколая

На Тернопільщині віряни десятиліттями ходили в одну церкву, а тепер із кулаками кидаються на свого ближнього. Галина Гнатів спеціально приїхала до Києва, щоби розповісти про скандал із старовинними святинями, що стрясає її рідне місто ось уже п’ять років.

Церква Святого Миколая була споруджена 1610-го. Поруч, у Бучацькому замку, тоді жила та молилася рідна сестра митрополита Петра Могили Марія. «Марія Могилянка в замку мала ікону 1610 року. Вона ту ікону подарувала нашій церкві. Тієї ікони тепер немає», — розповідає п. Галина. Мешканка Бучача стверджує, що те, що зараз висить у церкві, — лише копія безцінної пам’ятки. Мовляв, настоятель храму підмінив старовинні ікони й інші церковні коштовності на підробки, а оригінали – продав.
Журналісти звернулися до відомого фахівця з історичних пам’яток. Михайло Станкевич, доктор мистецтвознавства, викладає у кількох вищих навчальних закладах. Він виріс у Бучачі та написав про нього книгу. Ідеться в ній і про скарби храму Святого Миколая. Учений каже, що, уважно роздивляючись світлини, помітив суттєві розбіжності. Його книжка дедалі більше нагадує перелік зниклих речей.
Священик, зі свого боку, переконує, що всі святині — оригінальні, а звинувачення його опонентів — безпідставні фантазії. І рухає ними зовсім не бажання відновити справедливість, а прагнення поставити на чолі легендарного храму «свою» людину. Підтримало священика і його церковне начальство. Про зберігання безцінних реліквій мав дбати відділ охорони пам’яток Тернопільської обласної державної адміністрації. Згідно з копією акту обстеження церкви від 17 вересня 2013-го, живописи та предмети прикладного мистецтва перебувають у задовільному стані, але потребують часткової реставрації. А от на іншій копії того ж договору, яку зняли в міліції, можна побачити відбитки інших аркушів справи. В останньому пункті написано, що живопису та предметів прикладного мистецтва там немає. То де ж шукати справедливості?

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...