Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

ШУ до Різдва готова

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

ШУ до Різдва готова

Вертеп у ШУ

Запаліть різдвяні свічі,
Хай в душі засяють зорі,
Хай до серця таємниче
Радість заговорить.
Зберігаючи вікові традиції нашого народу, учні Школи українознавства (ШУ) Об’єднання українців Америки «Самопоміч» у Нью-Йорку підготувалися до зустрічі з новонародженим Ісусом. Програму святкування Різдва Христового розпочали вже традиційним передріздвяним концертом для української громади Нью-Йорку.
Іван Макар, директор школи, звернувся до присутніх із короткою промовою про багаті вікові традиції святкування народження Христа в Україні, про важливість зберігати та продовжувати їх для наступних поколінь. У пам’ять героїв, котрі загинули за свободу України, і в знак солідарності з братами та сестрами на рідних землях, запалили вогні різдвяної ялинки. Хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять.
Програму концерту відкрили учні четвертого та п’ятого класів колядою «Добрий вечір тобі, пане господарю».
Виступи молодших дітей перепліталися з виступами старших, але єднала всіх радість прославлення Дитятка Божого Ісуса, багатство і колорит традицій святкування Різдва з різних куточків України.
Свято Миколая у виконанні учнів другого та третього класів, «Срібна зірка» у програмі другокласників, надвечір’я в селянській хатині, святкування Щедрого вечора в Карпатах, коляда «Ой на Дніпрі, на Йордані» у виконанні учнів шостого та сьомого класів, немов у калейдоскопі, показали все розмаїття українського Різдва.
Дошкілля й учні першого класу задзвеніли радістю — «Коляд-колядниця», «Дзінь-дзілінь», а наймолодші діти «Світлички» 83-го відділення Союзу українок Америки ще більше звеселили серця присутніх колядкою «Бог ся рождає».
Велика подяка у підготовці та проведенні екскурсу в історичне минуле, в часи народження Спасителя. Боротьба між силами добра та зла актуальна зараз, як і тисячі років тому. Воїни світла встали на захист новонародженого дитятка Ісуса, і дотепер стоять на сторожі захисту миру та спокою, як в Україні, так і по цілому світу. Хочеться побажати усім нам словами дітей із Вертепу:
Прощавайте, добрі люди,
Вже від нині спокій буде.
Щиро Господу моліться,
Доброти й любові вчіться.
Забудьте в серці горе чорне,
Беріть до рук весняні квіти.
Хай радість душу вам огорне.
Христос родився! Гей, славіте!
Христос родився! Слово Боже!

Прес-служба Школи українознавства

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply