Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 17, 2019

Сенсаційний виступ глави УПЦ МП довів Москву до лютої істерики

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Сенсаційний виступ глави УПЦ МП довів Москву до лютої істерики
Блаженнійший Онуфрій

Блаженнійший Онуфрій

Цьогорічне свято Незалежності подарувало Україні новий сюрприз, на який ніхто, крім можливо найутаємниченіших у Києві, аж ніяк не розраховував. Блаженнійший Онуфрій, очільник Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), не тільки помолився за Україну разом із патріархом Філаретом, главою Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), а також очільниками Української греко-католицької й Української автокефальної православної (УАПЦ) церков, а й виголосив приголомшливо неочікуване привітання.
По-перше, митрополит у своєму слові до Дня Незалежності акцентував увагу на тому, що боротьба українців із ворогом — це боротьба не лише за Батьківщину, а й за Віру. Цими словами він остаточно проголосив свою приналежність до української спільноти, яка боронить країну від зовнішнього аґресора. «Сьогодні, коли ми святкуємо 25-річчя з дня проголошення незалежності нашої держави України, то перш за все возносимо подяку Богу за всі Його благодіяння, що були на нас упродовж цих років незалежного буття нашої держави».
По-друге, митрополит порівняв Незалежність України з найціннішим із церковної точки зору Божим даром людської свободи, що для віруючих означає найвищу оцінку. «Дарований Богом дар незалежності народу є так само цінним, як і дар людської свободи, який дається кожній людині при народженні. Цей дар свободи кожна людина цінує й оберігає, а не рідко готова віддати життя, аби його не втратити. Ціну свободи чудово знає й український народ, який упродовж своєї історії пролив багато крові в боротьбі за Віру та Батьківщину».
По-третє, митрополит вказав на важливість об’єднання патріотів заради нашої перемоги. У «сучасні буремні часи» він назвав ворогів України заколотниками. Такі слова не очікував від нього почути ні Президент, ні громадяни України, ні навіть віряни УПЦ МП.
Зокрема, владика промовив, що «у ці пам’ятні дні, коли ми згадуємо 25-ту річницю відновлення української державності, то просимо у Бога миру для нашої країни. У ці часи буремних подій нам як ніколи важливо усвідомити необхідність єдності та любові до ближнього, а також відкинути чвари та забути образи. Усі ми хочемо бачити Україну сильною, могутньою та квітучою, але для цього мало просто говорити про любов до своєї Батьківщини, треба своїми добрими справами свідчити про цю любов. Кожен із нас повинен наполегливо та чесно працювати на своєму місці, щоб докласти дієвих зусиль у розбудову нашої держави».
І, нарешті, митрополит додав, що справжніми патріотами є воїни, котрі захищають нашу Батьківщину. «Сьогодні ми молимося за нашу Українську землю і наш народ, а особливо за тих, хто по-справжньому дбає та захищає Україну, і віримо, що Господь подарує нам мир і процвітання і зішле на всіх нас Своє благословення», — так закінчив він промову.
Порівнюючи попередні висловлювання Блаженнійшого Онуфрія з цим, можна побачити «розворот на 180 градусів». У церковних колах вважають, що причиною різкого спротиву глави УПЦ МП проти ідей Москви є непристойна, ганебна поведінка з побиттям владик промосковського лобі в особі народного депутата Новінського. Після часткового зриву патріотами очікуваного впливу «хресної ходи» (частина священників УПЦ МП приклали для цього зусилля) п. Новінський вимагав від Онуфрія покарати — позбавити священних санів цих проукраїнських отців. Через таке нахабство російського неофіційного представника Путіна в українській Церкві Блаженнійший і вирішив розвернути «корабель» у протилежний бік від Москви.
Як на таку сміливість владики відреагують у Кремлі, ще невідомо. Але майже всі російські та сепаратистські сайти вже встигли охрестити його «зрадником Росії, розкольником і націоналістом». Тепер сепаратистам нема чиє ім’я використати на свою користь у церковному питанні. Митрополит Онуфрій «обрубив» їхні плани, здивуваши як росіян, так і українців.

Анна Бондаренко, «Патріоти України»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...