Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Що важливіше — мечеть чи школа?

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Що важливіше —  мечеть чи школа?

У Таджикистані зараз налічується 3 882 релігійних об’єднання, тоді як загальноосвітніх шкіл — 3 793. «Напередодні ми видали дозвіл на діяльність 45 новим мечетям у різних частинах нашої республіки», — повідомив Мавлон Мухторов, заступник голови урядового Комітету в справах релігій. Серед релігійних об’єктів — 74 неісламських релігійних об’єднання, 3 424 мечеті п’ятикратної молитви, 344 соборні мечеті й 40 центральних соборних мечетей.

За даними Міністерства освіти Таджикистану, у республіці зараз працюють 3 793 загальноосвітні школи. Багато з них — переповнені. Класи по 40 учнів уже давно не є рідкісним явищем. Емомалі Рахмон, президент країни, раніше висловлював стурбованість тим, що в роки незалежності в республіці побудовано величезну кількість мечетей, а шкіл — набагато менше.

Партія ісламського відродження Таджикистану (ПІВТ), єдина леґально діюча партія релігійного спрямування в реґіоні, не бачить причин для занепокоєння, оскільки влада сама ухвалює рішення про будівництво нових навчальних закладів. «Мечеті будуються на пожертви звичайних людей, школи — теж за народні гроші, але у вигляді податків, — сказав Хікматулло Сайфуллозода, член політради ПІВТ. — Людям потрібні й школи, і мечеті. Будівництво нових шкіл планує уряд, і йому ніхто не заважає будувати їх більше».

Таджикистан останніми роками намагається зберегти світську складову держави, забороняючи, зокрема, школяркам і студенткам відвідувати навчальні заклади в мусульманських хустках. Також у серпні 2011 року був виданий закон, що не дозволяє неповнолітнім відвідувати мечеті й церкви, якщо це не пов’язано з поминальними обрядами. Насправді ж це положення закону поки що не виконується. У Таджикистані близько 99 % населення сповідує іслам, в основному сунітського спрямування. І лише на сході країни приблизно 150 тис. жителів Паміру є адептами ісмаїлізму — ісламу шиїтського спрямування.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply