Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

СБУ вивчає зв’язки УПЦ МП із терористами

Автор:

|

Квітень 12, 2018

|

Рубрика:

СБУ вивчає зв’язки УПЦ МП із терористами

За чотири роки війни на Донбасі споруди УПЦ МП спецслужби Російської Федерації (РФ) використовують для ведення розвідувальних операцій, а представники духовенства МП беруть участь у терористичній діяльності та підтримують бойовиків. Про це розповіли Валерій Удовиченко та Юлія Лапутіна, офіцери Служби безпеки України (СБУ), під час круглого столу «Аґресія РФ проти України: історичні паралелі та сучасний вимір» у Покровську Донецької області.
Представники СБУ подали приклади того, що єпископи Московського патріархату на Донбасі добровільно стають служителями кремлівського режиму. За їхніми словами, у 2014 році на Донеччині ченці Свято-Успенської Святогірської лаври розмістили на зворотному боці ікони Божої матері нову молитву проросійського змісту та роздавали її на Пасхальні свята.
Крім цього, 2014-го Ігор Гіркін, один із лідерів терористичної організації «Донецька народна республіка», разом із іншими бойовиками отримав притулок в одній із церков УПЦ МП Слов’янська, саме у ній терорист створив свій батальйон та освятив зброю. «Фактично храми УПЦ МП стали осередками, на які спиралися вороги у своїй діяльності проти України», — заявив полковник Удовиченко.
Зараз СБУ проводить розслідування діяльності Московського патріархату по всій території України. «Розслідування проводиться шляхом наукових експертиз, виявлення документів, свідчення людей, котрі бачили або були учасниками заходів, які здійснювала УПЦ МП. Здійснюється опитування свідків і збирання доказів, досліджується церковна література на предмет наявності маніпулятивних текстів», — уточнила полковник Лапутіна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply