Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Румунська Церква висунула умови визнання ПЦУ

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Румунська Церква висунула умови визнання ПЦУ

На засіданні Синоду Румунської православної церкви вирішили висунути Православній церкві України (ПЦУ) умови, після виконання яких румунська Церква готова визнати ПЦУ. Синод заявив, що «томос прийняли лише українські православні, котрі не були у сопричасті з Московським патріархатом (МП). Тому питання церковної єдності в Україні ще вирішене не повністю. Також є велике російське етнічне населення, яке підтримує прямі контакти з МП».
«Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет віддали тому, що в Україні нараховують 127 румунських православних парафій, особливо у районі Північної Буковини, і вони перебувають у віданні Російської православної церкви в Україні. Необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, котрі стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності», — йдеться в рішенні синоду.
З цього питання румунська Церква хоче отримати письмові гарантії від української церковної та світської влади, що етнічну та мовну ідентичність румунів будуть поважати, і що румунські православні в Україні матимуть можливість організуватися у Румунський православний вікаріат і розвивати духовні зв’язки з Румунським патріархатом, підтримувати їх, отримувати та користуватися богослужбовими і церковними книгами рідною румунською мовою.
В ПЦУ такі вимоги визнали слушними.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply