Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Рука Церкви дійшла до окупованого Донбасу

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Рука Церкви дійшла до окупованого Донбасу

Блаженнійший Святослав

Завдяки ініціативі Папи Римського Франциска до окупованих територій Донбасу «дійшла рука церкви». Таку заяву зробив Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Під час святкового богослужіння у Львівському храмі Пресвятої Євхаристії, присвяченого 25-річчю першої католицької школи в Україні, звертаючись до Апостольського Нунція в Україні (посла Ватикану) архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, він сказав: «Ми вдячні за те, що в такий складний час Святійший Отець із нами, разом зі страждаючими людьми в Україні. А ви як його посланець доїжджаєте навіть туди, куди наші єпископи не можуть доїхати, щоб зробити своє пастирське служіння».
«До парафій в Донецьку і Луганську, про які вони зобов’язані піклуватися, завдяки вашим відвідинам дійшла рука Церкви», — додав він, нагадавши про нещодавню поїздку Клаудіо Ґуджеротті на окуповані території в рамках реалізації гуманітарної акції «Папа для України».
Глава УГКЦ також розповів про те, що «багато разів за роки війни Папа Франциск називав Українську греко-католицьку церкву своєю улюбленою донькою, і постійно підкреслював це». «Можливо, багато хто не розуміють цього до кінця, можливо, багато хто хотів би домагатися якогось іншого виду синівства від нашого Святійшого Отця», — зауважив він.
Блаженнійший запевнив понтифіка в «синівської любові та відданості», передав йому слова подяки та заявив, що «жодна політична кон’юнктура чи політичні ігри не зруйнують цієї єдності, скріпленого кров’ю мучеників і сповідників Церкви XX ст.».
Як писав «Міст», за ініціативою Папи Франциска 24 квітня 2016 року в усіх римо-католицьких храмах Європи пройшов збір коштів для постраждалих від війни на Донбасі, незалежно від релігійної, етнічної приналежності чи політичних поглядів. Пізніше понтифік пожертвував із особистого фонду 5 млн EUR на ці цілі. Загальна сума допомоги склала близько 10 млн EUR. Для її розподілу в Запоріжжі був створений Технічний комітет. У грудні 2016-го допомога почала надходити нужденним.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply