Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

РПЦ уявно визнала незалежність УПЦ

Автор:

|

Грудень 14, 2017

|

Рубрика:

РПЦ уявно визнала незалежність УПЦ

Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Російська православна церква (РПЦ) вперше «офіційно визнала» незалежний статус Української православної церкви (УПЦ). Таке рішення прийняв архієрейський Собор у Москві. «Учасники Собору одноголосно підтримали прохання митрополита Київського і всієї України Онуфрія виділити для УПЦ окремий розділ у статуті Московського патріархату», — сказано в повідомленні. З цього моменту в статуті Московського патріархату (МП) буде прописано, що центр управління УПЦ розташований у Києві. Загальноцерковний суд буде поширюватися на всю територію МП за винятком України.
Однак у щирість московських попів повірили не всі. Так, очільник УПЦ Київського патріархату (КП) Філарет вважає, що рішення Архієрейського собору РПЦ про «розширення автономних прав» УПЦ МП пов’язано з побоюваннями цієї Церкви можливого прийняття Верховною Радою (ВРУ) «церковних законопроектів».
«Зараз ВРУ обговорює питання про те, що Церква, центр якої міститься в країні-аґресора, не може називатися українською. Заради того, щоб цю Церкву і далі вважали українською, а не російською, й піднялося це питання на Соборі», — пояснив владика.
Він зазначив, що УПЦ МП, як і раніше, буде складовою частиною РПЦ, бо про неї йде мова в статуті цієї Церкви. «Там є один пункт, який має важливе значення, — те, що центром цієї Церкви є не Москва, а Київ. Нехай усі знають, що це неправда. Це черговий обман… Ніякого центру цієї Церкви в Києві немає, а центр її перебуває в Москві», — упевнений патріарх. За його словами, підтвердженням цього є те, що предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій перебуває в Москві, там же формували комісію для перемовин із КП.
Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано низку законопроектів, які регулюють деякі аспекти церковного життя. Український парламент мав намір їх розглянути, проте цього не сталося. Законопроект № 4511 стосується УПЦ МП, деяких протестантських Церков та інших релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в Російській Федерації (РФ). Він передбачає укладання угод між державою та релігійними організаціями, керівні центри яких містяться в державі-аґресора, про їхній особливий статус.
Згідно з документом, призначення центрального та реґіонального керівництва таких Церков відбувається після узгодження відповідних кандидатур Міністерством культури України. Крім цього, релігійні організації з особливим статусом зобов’язані будуть погоджувати з державним органом, який зареєстрував їхній статут, запрошення в Україну іноземних релігійних діячів для проповідницької й іншої канонічної діяльності.
Крім цього, проект закону № 4128 передбачає можливість вільно змінювати підпорядкованість релігійної громади будь-якого центру шляхом реєстрації нової редакції статуту, прийнятої за згодою простої більшості присутніх на зборах громадян, котрі належать до релігійної громади. Законопроект також встановлює, що приналежність особи до релігійної громади визначає її самоідентифікацію з нею, підтвердженням чого є її участь у релігійному житті конкретної громади.
Своєю чергою, Євстратій Зоря, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник Інформаційного відділу КП, також наголосив на абсурдності ситуації, коли УПЦ МП називають «незалежною» та «самостійною». Водночас він наголосив, що це рішення РПЦ, в якому зокрема йдеться про те, що УПЦ МП відтепер матиме центр керування у Києві, а не в Москві, не врятує українську філію Московського патріархату у разі ухвалення законопроекту, адже УПЦ МП все одно залишається у складі РПЦ, керівний центр якої розташований у країні-агресорі — в РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply