Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

РПЦ — проти «аґресивних уніатів»

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

РПЦ — проти «аґресивних уніатів»

У Російській православній церкві занепокоєні діяльністю Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на території України. Митрополит Іларіон, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, висловив надію на те, що новий Папа Римський Франциск «не буде підтримувати експансію українських греко-католиків». «Тема унії — найболючіша в православно-католицькому діалозі, у взаєминах між православними та католиками. Якщо Папа буде підтримувати уніатство, то це, звісно, до добра не призведе», — заявив митрополит РПЦ. Слід зазначити, що УГКЦ є найбільшою помісною церквою східного обряду в складі Римо-католицької церкви. На 2012 рік кількість вірних УГКЦ становила близько 4,2 млн осіб.

Заяву митрополита Іларіона підтримують російські експерти. «Ключове питання, яке ставлять греко-католики перед Римом, — це створення уніатського патріархату, що суперечить усім канонам, оскільки в Україні має бути лише один патріарх — Московський і всієї Русі Кирило, — запевняє Кирило Фролов, завідувач відділу зі зв’язків із РПЦ, російським світом і православною спільнотою Інституту країн Співдружності Незалежних Держав. — Митрополит Іларіон мав на увазі, що Папа Римський зараз має займатися іншими питаннями. Наприклад, боротьбою із секулярним тоталітаризмом (падінням ролі Церкви в суспільстві. — Ред.), який насаджується в Європі, а не підтримкою аґресивних дій уніатів, які перенесли кафедру зі Львова до Києва й вимагають надати їм статус патріархату».
В УГКЦ до заяв митрополита Іларіона поставилися зі здивуванням. «Статус патріархату й питання перенесення кафедри зі Львова до Києва — це внутрішня справа УГКЦ. Вона жодним чином не впливає на нормальне пастирське обгодування православних вірних», — вважає о. Олекса Петрів, керівник департаменту зовнішніх церковних зв’язків УГКЦ. Релігієзнавець Віктор Єленський упевнений, що Папа Римський навряд чи прислухається до думки РПЦ. «У РПЦ постійно говорять про уніатів, які нібито захопили тисячі православних храмів. Насправді ми знаємо, що люди, котрі там жили, завжди були греко-католиками. Гадаю, що для нового Папи Європа поки що не є пріоритетом. Навряд чи він розпочне діалог із Московським патріархатом на шкоду УГКЦ, бо добре знає, що таке мученицька Церква», — заявив п. Єленський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...