Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

РПЦ намагається повернути собі УПЦ КП

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

РПЦ намагається повернути собі УПЦ КП

Патріарх Філарет, предстоятель УПЦ КП

Заяви керівництва Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) про об’єднання є безперспективними, адже головна його мета — повернути УПЦ Київського патріархату (КП) у лоно Російської православної церкви (РПЦ). Про це повідомив патріарх Філарет, глава УПЦ КП.

«Мета Москви і мета УПЦ МП — об’єднатися з нами, але так, щоби ми повернулись і підпорядкувалися Москві. Маючи незалежну державу, ми начебто повинні підпорядковуватися Москві. Бачите, яка тут відмінність: ми — за незалежну Церкву, а вони – за Церкву, яка була би під їхньою владою. Ми на це ніколи не підемо. І тому, якщо вони ставлять за мету нас підкорити, це буде безуспішним», — сказав він.
Роз’яснюючи позицію УПЦ МП, владика заявив, що новий очільник Церкви Онуфрій говорить про об’єднання на основі канонів, але яких саме — не уточнює. «Якщо маються на увазі канони про утворення автокефальної Церкви, то існує такий канон: 34-те апостольське правило, котре каже, що кожен народ має знати свого першого єпископа, тобто главу своєї Церкви. Ми — український народ, а якщо ми — православний народ, отже, ми повинні мати свого першого єпископа. Але вони цього правила ніби не бачать, заплющують очі, наче його не існує, і хочуть створити нові канони про утворення автокефальної Церкви. Православні Церкви понад 30 років обговорюють питання про утворення автокефальних церков і досі не домовилися. Тобто, якщо нема канону про утворення автокефальних церков, то на підставі яких канонів вони хочуть вести з нами діалог? Це — чистий обман», — наголосив він.
А патріархи чотирьох найстаріших Церков світу й предстоятель Автокефальної церкви Кіпру закликали РПЦ дотримуватися своєї канонічної території. «Через події, які нещодавно відбулися в Православній церкві, Собор наголосив на необхідності для всіх православних Церков поважати й суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій у тому вигляді, як вони є визначені священними канонами та Томосами про заснування цих Церков».
Цим пентархія натякнула на невизнання канонічного статусу УПЦ МП як «невід’ємної частини» Московського патріархату, оскільки в Томосі про автокефалію Православної церкви в Польщі, виданому 1924 року, Константинопольський патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. Стосовно ж усієї Московської патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський собор дотримується Томосу 1589-го, згідно з яким, територія нинішньої України не входить до складу Московського патріархату. У контексті вищесказаного слід згадати коментар представників УПЦ КП, котрі кажуть, що пентархія — це спосіб Константинопольського патріархату дати зрозуміти РПЦ «хто в домі господар».
«Єпископат і духовенство УПЦ МП — не однозначні в питанні об’єднання українських православних Церков в Єдину помісну українську православну церкву, тому в Київському патріархаті сподіваються, що об’єднання Церков піде знизу — від самих віруючих, адже більшість із них — патріоти України», — переконаний Філарет.
«Усі православні Церкви визнають Київський патріархат як Церкву, але поки що не визнають її автокефалії. Не визнають, тому що бояться Москви. Москва погрожує: якщо ви визнаєте Київський патріархат, ми розколемо все православ’я, припинимо молитовне єднання з усіма Церквами, які визнають Київський патріархат», — заявив Філарет.
«І тому Вселенський патріарх і інші патріархи, не бажаючи розділення усього православ’я, терплять те зло, яке йде від Москви. А нам кажуть: «Потерпіть! Настане час – і визнають вас». Тому ми терпимо, як терпіли й інші Церкви: Болгарська церква — 70 років, Грецька церква — близько 20 років, Московська церква — 140 років, найбільше. Ми потерпимо. Головне – те, що нам кажуть, що визнання прийде. І ми знаємо, що визнання прийде», — додав предстоятель УПЦ КП.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply