Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

РПЦ іде у бізнес

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

РПЦ іде у бізнес
о. Роман Багдасаров

о. Роман Багдасаров

Монастирські господарства Російської православної церкви (РПЦ) готові збільшити кількість вироблених у своїх господарствах продуктів харчування, вони вже стали вирощувати більше овочів і зерна, розводити рибу та зробили багатшими асортимент своїх сирів — в т. ч. моцарелли, качотти та рікотти. Частина господарств планує вийти в торгові мережі та поставляти продукти в Москву, Санкт-Петербург й інші російські міста.
Як розповів Роман Багдасаров, заступник голови Синодального відділу по взаємодії Церкви та суспільства РПЦ, у монастирях відроджується традиція годувати людей у час важких ситуацій — монастирські господарства готові зробити свій внесок у імпортозаміщення та можуть його з часом збільшувати.
«Потрібно, щоб прийшов ритейлер і сказав, що хоче, припустімо, налагодити продаж лінійки православної продукції — від молока до глазурованих сирків. Усе, будь ласка! Монастирські господарства можуть це робити. Але самі вони займатися просуванням товару на ринок не будуть, тому що це — не їхня компетенція. Поки що господарства, які не звикли працювати на великому ринку, орієнтуються насамперед на потреби місцевих жителів», — сказав о. Багдасаров.
Він додав, що господарства при монастирях можуть постачати і непродовольчі товари. «Наприклад, це можуть бути православні інтер’єри — щоб люди мали можливість придбати меблі, зроблені у нас, — дешевші й які відповідають традиціям, а не тільки італійські або німецькі», — зазначив він.
Ритейлери начебто готові працювати з ким завгодно, лише б продукти були якісними. Денис Нікітас, генеральний директор аналітичної агенції «Сегмент», вважає, що монастирські продукти будуть затребувані мережами преміум-класу. А для власників ерамниць економ-класу закупівля такої продукції буде невигідна.
А Дмитро Потапенко, керуючий партнер Management Development Group, вважає, що жодну мережу не зможуть зацікавити монастирські продукти. «Богу — Богове, кесарю — кесареве, — сказав він. — Це все одно, що на автомобільному заводі ставити на машини ковані болти. Мережі — це, по суті, заводи, і з ними повинні працювати виробники, які також організовані як заводи, а не як дрібні майстерні. Не буде ж монастир 20-тонними машинами поставляти в мережу свою продукцію».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply