Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 18, 2018

Розпочався Всеправославний собор

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Розпочався Всеправославний собор
Патріарх Варфоломій

Патріарх Варфоломій

На Криті 19 червня розпочався історичний Всеправославний собор, який не скликався понад тисячу років і готувався більш як півстоліття. Останній раз православні церковні лідери проводили таку зустріч 787 року. Після 1054-го, коли відбувся «великий розкол» між православними та католиками, такі собори більше не проводилися.
На заході планують обговорити шість тем: стосунки православної Церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори та способи проголошення автономії православних Церков. Всеправославний собор триватиме до 26 червня ц. р.
Напередодні глава Константинопольської православної церкви Варфоломій заявив, що Собор пройде, незважаючи на те, що Російська православна церква (РПЦ) відмовилася брати в ньому участь. Водночас Вселенський патріарх висловив сподівання, що РПЦ, а також інші Церкви, які не беруть участі у Всеправославному соборі, змінять своє рішення. Він також нагадав, що на зустрічі православних Церков у Женеві (Швейцарія) у січні ц. р. всі Церкви погодилися взяти участь у Соборі.
Відтак свою відмову від участі у Собор відкликала Сербська православна церква. «Ми візьмемо участь у роботі Святого і Великого собору», — повідомив Чорногорський митрополит Амфілохій.
А Верховна Рада України ухвалила 16 червня звернення до Вселенського патріарха Вар-
фоломія І щодо надання Українській православній церкві (УПЦ) статусу автокефальної. Рішення підтримали 245 народних депутатів. «Триває розв’язана та штучно підтримувана сьогодні Росією війна на Донбасі. В умовах, що склалися, народ України вже не сприймає ідею церковного єднання з патріархом Московським Кирилом, котрий не лише не виступив на захист православних християн України, котрі потерпають від російської аґресії, але й став одним із чільних ідеологів «руского міра», а отже, й одним з архітекторів теперішньої гібридної війни Росії проти України», — наголошується у зверненні.
Зважаючи на зовнішню аґресію, парламент попросив Варфоломія «невідкладно використати наявні у Вас канонічні повноваження для подолання існуючого у нашій країні церковного розподілу та нормалізації канонічного статусу української Церкви у дусі Вашого історичного звернення до української нації 26 липня 2008 року, а також канонічних дій Вселенського патріархату з нормалізації церковного життя у православних Церквах Естонії (1996), Болгарії (1998), Чехії та Словаччини (2014)».
Також у документі зазначається деструктивна роль РПЦ. «Довіра до цієї церковної структури в нашій країні сьогодні — мінімальна. А всі її зусилля самотужки, іґноруючи Вселенський патріархат та світове православ’я, подолати наявну в Україні канонічну кризу — абсолютно безперспективні», — переконані депутати. Вони вважають, що в Україні «Московський патріархат (МП), на жаль, сприймається багатьма громадянами нашої країни в якості морального співучасника російської аґресії та гібридної війни проти України». «Сучасна Україна — це самостійна держава, суверенітет якої визнається усім світом. Український народ має власну самобутню культуру, яка плекає його ідентичність. Крім цього, кількісні показники життя православної Церкви в Україні свідчать, що ця Церква не лише досягла необхідного для автокефального буття рівня, але й стане найчисельнішою православною Церквою світу, якщо зможе подолати поділ», — ідеться в документі Верховної Ради. При цьому автори подання наполягають визнати нечинним акт 1686 року як такий, що був ухвалений із порушенням священних канонів православної Церкви. Надати автокефалію Українській православній церкві попросив і Світовий конґрес українців.
Це звернення дуже налякало представників РПЦ. Там поспішили зробити відповідну заяву. «Своїм рішенням представники законодавчої влади України продемонстрували, що ними керує зовсім не прагнення подолати розкол, не турбота про мир серед релігійних громад цієї країни, а бажання зробити УПЦ заручницею великої недалекоглядної політики, позбавити тієї неупередженої миротворчої ролі, яку вона відіграє в умовах громадянських настроїв», — запевнив Володимир Легойда, голова синодального відділу з взаємин Церкви зі суспільством і засобами масової інформації МП.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...