Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Розмальовки з возвеличенням російської армії

Автор:

|

Травень 21, 2015

|

Рубрика:

Розмальовки з возвеличенням російської армії

Скандальна розмальовка

Від Почаївської лаври до Львова — понад 140 км. Вона розмістилася на стикові трьох областей — Львівської, Рівненської й Тернопільської. Цей чоловічий монастир був заснований ще у XIII ст., у XVIII ст. він перейшов під юрисдикцію греко-католиків, утім через століття знову став належати православним.

Монастир має статус лаври і вважається другим після Києво-Печерської. За високими мурами — своя конституція і свої правила. У лаврі є своя трапезна, кілька церков і багато книгарень. В одній із них на прилавку за 12 грн продають дитячу розмальовку «Христианский подвиг нашого времени». І не було б у цьому нічого дивного, якби на обкладинці не красувалося зображення російського солдата, обрамленого в триколор.
Зміст книжки — теж далеко не проукраїнський. Тут можна натрапити на цитати святителя Філарета Московського: «Прощай своих врагов, бей врагов Отечства, гнушайся врагов Христовых». Також у розмальовці є історія про те, як доблесні та мужні російські солдати хоробро вбивають ворогів своєї вітчизни.
Наклад книжки — 5 тис. примірників, а видано її у Москві 2014 року. У лаврі продавці відмовилися пояснити, звідки у них взялася ця книга. Схожу позицію зайняв і єпископ Климент Вечеря, прес-секретар Української православної церкви Московського патріархату. За його словами, цю книгу журналісти самі придбали в Інтернеті й начебто навмисне підкинули на територію монастиря. «Не буду коментувати цього так, бо ви не взяли благословення на зйомку, а все, що ви знімали з кущів, не є гідним роботи журналістів. І крім того, цю книжку можна придбати в Інтернеті за 24 рублі», — зазначив єпископ Климент.
Зі сторінок розмальовки «Христианский подвиг нашого времени» діток закликають пишатися своєю батьківщиною Росією та її доблесними воїнами, а також провокують аґресію і моралізують про убивство. Психологи такі книжки називають технологіями впливу та маніпуляції. «Це — носій очевидних намірів. Ось про що написано всередині: якісь погані люди напали на нашу російську державу, а російські герої її обороняють. Питання лише в тому, рідна земля — це яка?» — не розуміє психолог Лариса Дідковська. Як писав «Міст», нещодавно у Почаївській лаврі вже відбувся книжковий скандал. Там знайшли книжки про Новоросію.

Ірина Папірник, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...