Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Російські мусульмани просять притулку в Україні

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Російські мусульмани просять притулку в Україні

Російські мусульмани намагаються знайти в Україні притулок від переслідувань у Російській Федерації (РФ) за релігійною ознакою. Дехто навіть скаржиться на українську владу за ненадання статусу вигнанців і недопуск на територію країни. Салават Гаянов має свій бізнес у Львові — ремонт побутової техніки. У нього п’ятеро дітей, але він для Росії терорист і навіть відсидів у справі «Хізб ут-Тахрір» п’ять років у в’язниці. «Нам зв’язали руки, вдягли до голови мішки, повантажили в автобус і вивезли в Уфу. Всі звинувачення були побудовані на основі свідчень засекреченого свідка. Цього свідка ніхто ніколи в житті не бачив», — розповів чоловік. Після казематів Салавата не брали на жодну роботу, тому 2012 року він переїхав до України. «В Україні суспільство свідоміше», — переконався він.
У такій самій ситуації опинився Тагір Мінібаєв, журналіст з Уфи. В РФ за пропаганду ісламу його з дружиною катували та примусово «лікували». В Україні він сподівався отримати статус біженця, але такий не дали ні йому, ні п. Гаянову. Тепер обоє судяться з Державною міґраційною службою (ДМС).
Десятки російських мусульманів, котрі не отримали політичного захисту, створили асоціацію «Азан» (заклик до молитви). Тільки тепер вони закликають міґраційну службу, а в неї — свої аргументи. Біженцем точно не стане особа, котра скоїла злочин проти людства або просто тяжкий злочин. У Салавата Гаянова п’ять років за ґратами — це середня тяжкість. Та навіть після в’язниці треба довести, що в РФ тебе досі переслідують. «Життєва історія цієї людини має відповідати конвенції Організації Об’єднаних Націй від 1951 року. Має бути доведено, що їй справді загрожує певна небезпека саме через її релігійні переконання», — пояснює Сергій Гунько, речник ДМС.
Башкирські мусульмани апелюють до кримських подій, мовляв, кримських татар Москва переслідує за тією ж надуманою схемою із «Хізб ут-Тахрір», але їх Україна захищає. Проте кримці — громадяни України, і в цьому суттєва різниця. Але від 1953 року, коли з’явилася «Хізб ут-Тахрір», невідомо про жоден теракт, вчинений її членом. Ця ісламістська організація заборонена лише в РФ і Казахстані.

Станіслав Фещенко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply