Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

РКЦ про звернення УГКЦ щодо Волинської трагедії

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

РКЦ про звернення УГКЦ щодо Волинської трагедії

Римо-католицькі єпископи України оприлюднили заяву щодо приготування до 70-ї річниці Волинської трагедії. У документі сказано, що цьогорічне відзначення роковин Волинської трагедії нагадує про драматичні події, котрі відбулися на наших землях. «Тоді, згідно з підрахунками істориків, загинуло близько 60-70 тис. мешканців Волині, в основному, поляків», — ідеться в заяві.

«Бажаючи підкреслити євангелічну єдність Церкви, римсько-католицькі єпископи гаряче прагнули приготувати спільний пастирський лист разом із греко-католицькими єпископами. Упродовж кількох місяців ми разом працювали над цим посланням. Однак греко-католицькі єпископи вирішили односторонньо проголосити свій окремий лист, відкидаючи істотні пропозиції з римо-католицької сторони. Мабуть, іще зарано на такий спільний крок», — підкреслюється в заяві архієпископів і єпископів Римо-католицької церкви (РКЦ) в Україні.
У цій ситуації єпископи РКЦ в Україні, зібрані на пленарному засіданні Конференції єпископату у Бердичеві, постановили проголосити свій пастирський лист, присвячений Волинській трагедії. Він буде прочитаний у римо-католицьких храмах України 30 червня ц. р., сказано в заяві. «Сподіваємося, що, незважаючи на цю ситуацію, Українська греко-католицька церква (УГКЦ) візьме участь у релігійних урочистостях, організованих РКЦ, і ми, як личить Христовим учням, будемо спільно молитися в Луцьку 14 липня ц. р., а також у інших місцях під час покутних богослужінь за злочини 70-літньої давності та в наміренні всіх жертв Волинської трагедії», — зазначається в документі.
Як писав «Міст», 11 березня ц. р. було оприлюднено звернення Синоду єпископів УГКЦ до вірних і всіх людей доброї волі з приводу 70-х роковин Волинської трагедії. Звернення готувалося як спільне – від Синоду єпископів УГКЦ і єпископату РКЦ в Україні. Проте невдовзі з’явилося повідомлення, що архієпископ Львівський, голова єпископської конференції РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький заявив про неприйнятність тексту, запропонованого греко-католицькими єпископами, оскільки «така ініціатива спільного листа може бути черговим «політично коректним» кроком, який не принесе пояснення великого зла, що призвело до загибелі понад 120 тис. цивільних осіб».
На його думку, заклик авторів проекту листа (греко-католиків) про християнську оцінку подій є чистою риторикою, оскільки там немає жодної згадки про причину трагедії — ідеологію націоналізму. Також митрополит Львівський визнав за абсурдний запропонований УГКЦ знак рівності між винищенням польського народу через нібито провину польських державних чинників. На думку о. Мокшицького, запропонована греко-католиками формула «пробачаємо та просимо пробачення» є нісенітницею. Крім цього, митрополит звинуватив українців у співпраці з нацистами під час масових убивств євреїв.
Відомий український історик Володимир В’ятрович, який спеціалізується на вивчені історичних аспектів українських визвольних змагань, прокоментував це так: «Заява о. Мокшицького про Волинську трагедію не личить духовній особі. Раніше синод єпископів Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ оприлюднив звернення з приводу 70-х роковин Волинської трагедії, у якому йдеться про те, що польський і український народи повинні визнати свої гріхи та взаємно пробачити один одному щодо Волинської трагедії».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply