Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

РКЦ погодилася, що не варто шукати винних у Волинській трагедії

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

РКЦ погодилася, що не варто шукати винних у Волинській трагедії

Волинська рада Церков ухвалила звернення стосовно трагічних подій 1943 року на Волині. Звернення щодо так званої Волинської трагедії підтримав і ординарій Луцької дієцезії Римо-католицької церкви (РКЦ) Станіслав Широкорадюк. 

У документі, зокрема, сказано: «Цього року минає 70 літ однієї з найбільших трагедій нашої історії — кривавого протистояння між українцями та поляками на Волині, а також в інших землях. Сьогодні шукати причини чи винуватців тих жахливих подій, які мали місце в історії між українцями та поляками, дуже важко й боляче. Усі ми повинні оцінювати ті події з жалем і гіркотою, у світлі християнських заповідей любові до Бога та ближнього. Час гоїть цю глибоку рану, проте минуле не треба забувати, а слід робити з нього належні висновки. Позбавлення дару життя підлягає осудові! Усі люди — діти Божі, тож нам усім Творець заповів: «Не убий!»
Так, ми є їхніми нащадками й живемо на тій землі, де проходили ці події. Але не маємо права судити, а тим більше карати чи мстити. Ми в першу чергу — християни, і до нас звертається Христос словами апостола Павла: «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми. Якщо можливо й залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми. Не мстіть за себе, улюблені» (Рим. 12, 17-19). Просімо у Всевишнього прощення як для гнаних, так і для гонителів. Віддаймо шану тим героям — й українцям, і полякам, які рятували ближніх, не залежно від їхньої національності, часто – ризикуючи своїм життям.
Останніми десятиліттями Україну й Польщу єднають дружні, партнерські відносини. Одначе непримиренність окремих осіб або й груп може роздмухати пригаслі кривди. Не даймо ворогові роду людського знову розсварити наші народи! Нехай історики й надалі з науковою неупередженістю вивчають ті страшні події. Але щоденні добросусідські зв’язки поляків і українців по обидва береги Бугу хай стають нерукотворним пам’ятником жертвам тієї трагедії. Закликаємо й українців, і поляків іще раз сказати: «Простіть нас, і ми вас прощаємо, а ланцюг зла, що тягнувся стільки століть, перериваємо добрими вчинками». Так маємо казати, так маємо навчати дітей і внуків, так маємо діяти. І сьогодні нам залишається лише молитись і просити Господа не допустити подібних трагічних подій у історії нашого краю».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply