Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

РКЦ перереєструє свої парафії в Криму

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

РКЦ перереєструє свої парафії в Криму
о. Яцек Пиль

о. Яцек Пиль

До березня ц. р. усі католицькі парафії на анексованому Російською Федерацією (РФ) Кримському півострові повинні пройти реєстрацію згідно з російським законодавством. «Ми надіслали відповідні документи до Москви й чекаємо на відповідь», — сказав єпископ Яцек Пиль із Одесько-Сімферопольської дієцезії.

Після схвалення в РФ розпочнеться реєстрація парафій. Російська влада також запевняє, що проблем із наданням віз для священиків із Польщі, котрі мають працювати на півострові, не буде. Тим не менш, у реєстрації першої партії документів було відмовлено, а причиною стало те, що частина актів була написана українською мовою.
Ватикан не визнає приєднання Криму до Росії. Однак Апостольська столиця піклується про своїх віруючих. Від березня ц. р. зміниться організація РКЦ на півострові. Це вже буде не дієцезія, а «душпастирський округ», що підлягатиме Єпископату України. Перед окупаційною владою Криму його представлятиме єпископ Яцек Пиль.
Чималою проблемою для священиків, котрі працюють на півострові, є те, що політична ситуація призвела до поділу в українсько-російських родинах. А таких там — більшість. Священики намагаються духовно підтримувати такі сім’ї. У Криму зараз налічується сім парафій РКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply