Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Різні конфесії підписали Меморандум про Українську помісну церкву

Автор:

|

Листопад 20, 2014

|

Рубрика:

Різні конфесії підписали Меморандум про Українську помісну церкву

Оголошення документу

П’ятеро представників різних конфесій і очільники Рівненської обласної державної адміністрації (РОДА) підписали історичний документ. Це вперше за історію незалежної України різні релігійні конфесії на реґіональному рівні офіційно погодилися створити робочу групу, яка намагатиметься напрацювати механізм об’єднання конфесій.

Меморандум про єдину Україну та єдину Українську помісну православну церкву мали підписати 13 листопада ц. р. о 15-й, у Рівненському облмуздрамтеатрі. Але дискусії затягнулися на 1,5 години. Після цього у текст Меморандуму довелося дописати ще один пункт. А потім було роздруковано новий текст.
У Меморандумі йдеться про те, що всі православні Церкви Рівненської області визнають і моляться за цілісну та єдину державу Україну, що вони прагнуть до створення Української помісної православної церкви, засуджують дії Росії як аґресора щодо захоплення української території й посягання на цілісність і державний суверенітет України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі та захоплення православних храмів однієї конфесії іншою. А в доданому п’ятому пункті підписанти вказали, що не заперечують релігійного волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності, згідно зі Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Меморандум підписали керуючий Сарненською єпархією УПЦ МП митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ МП митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською й Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова РОДА Сергій Рибачок і його заступник Олександр Савчук.
Під час підписання меморандуму владика Варфоломій помітно нервував. А опісля він заявив, що сподівається, що Церквам таки вдасться домовитися й утворити Помісну церкву. І на запитання, чи знають про Меморандум у Києві та Москві, відповів, що ні: це – його власна ініціатива.
«Це — велика історична подія, яка склалася не зовсім легко. Але, як у народі кажуть, гуртом і батька легше бити, тому ми зібралися, переговорили та прийшли до такого висновку, що цей Меморандум потрібно підписати. Україна вже 23 роки є незалежною державою, шлях до цього був дуже важким. Ми тикалися-микалися в різних напрямках, були під владою різних держав, поки не було волі Божої. Ми не знаємо, чи буде з Меморандуму, який ми підписали, якийсь добрий результат, але у нас – благі наміри: ми хочемо, аби в Україні була єдина Православна церква. Відтепер ми докладатимемо своїх зусиль до того, аби ту Українську помісну церкву створили. Це — непросте та важливе завдання. Але для цього потрібно, щоби зусиль докладали не лише архієреї й ОДА, а всі мешканці області», — зазначив Варфоломій.
Натомість, Іларіон, схоже, не надто погоджувався на пункт про незахоплення храмів. «Сьогодні справді — історична мить. Уперше з 1992 року представники всіх конфесій (не без спірних моментів) підписали цей Меморандум як перший крок до обговорення й реальних дій у створенні Української помісної православної церкви. Незважаючи на те, що в кожного представника релігійної конфесії є власні інтереси й позиції, із яких важко зійти, заради цілісної України, заради світлого майбутнього наших дітей та онуків, заради того, щоби ми нарешті отримали не тільки фізичну, а й духовну перемогу, заради того, щоби наша Українська помісна церква нарешті посіла достойне місце серед усіх християнських конфесій світу. Наголошу на тому, що процес об’єднання вже давно почався в наших душах, в наших серцях, в нашому розумі. Кожен крок до об’єднання відбувається по-різному. І нехай нині ніхто не переживає за те, що одна конфесія переходить до іншої, тому що коли буде єдина православна церква, тоді все стане на свої місця. Але для відновлення історичної справедливості всі процеси, які зараз відбуваються на Рівненщині, є добрі. У тому числі, повернення громад в лоно церкви Київського патріархату. Хай у цьому нам допоможе Бог», — сказав він.
Загалом, усі намісники Церков дякували Сергію Рибачку й один одному. А голова РОДА висловив надію, що приклад Рівненщини наслідують інші реґіони й що це зупинить війну. Митрополит Анатолій додав, що Меморандум обов’язково повинні побачити керівники парафій у Києві та Москві. А Макарій зазначив, що лише єдина Церква дасть змогу побороти північного ворога. Йосафат, своєю чергою, радісно зауважив, що 13-те число завжди було благодатним для українців, тож він сподівається, що Меморандум таки виконає свою роль. А вже 17 листопада митрополитів, котрі підписали Меморандум про єдиної Української помісної православної церкви, викликали в Київ для надання пояснень…

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply