Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Різдвяний обід в оселі ОДВУ імені О. Ольжича

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Різдвяний обід в оселі ОДВУ імені О. Ольжича

Серед сонячного й принадливо-зимового дня суботи 19 січня, о другій годині пополудні, на оселі Організації державного відродження України (ОДВУ) у Лігайтоні (штат Пенсильванія) відбувся традиційний обід-просфора. Коли вже всі учасники цього радісного торжества зайняли всі вільні місця й оглянули виставку, яка представляла цілий комплекс різдвяної Святої вечері, ведуча програми Павля Головяк привітала всіх присутніх і попросила о. Євгена Монюка, пароха греко-католицької церкви Св. Володимира в Палмертоні, виголосити молитву.
Коли панотець заінтонував «Бог Предвічний народився», усі присутні долучилися до виконання цієї старовинної та милозвучної коляди, що витворило надзвичайно-приємну атмосферу. Після молитви панотець, сіючи зерно, рівночасно висловлював новорічні побажання.
Відтак, розпочалося споживання наших дванадцяти смачних святвечірніх страв, під час якого Уляна Процюк розповіла всім учасникам про значення наших різдвяних традицій, і всі присутні вислухали оповідь із великим зацікавленням.
Опісля квартет ансамблю «Казка», який прославився не тільки милозвучним співом, але також своєю танцювальною групою, виконав низку колядок і щедрівок, їм підспівували всі учасники свята, що створило відчуття радісного удушевлення. Коротко після того присутні перейшли до споживання кави та солодкого, усі були захоплені таким гарним звичаєм і смачними стравами. Під час триваючої гутірки поміж усі гості наче відчули подув із їхніх рідних земель, який зігрів їхні душі й серця.
Важко було розлучити їх усіх із давноминулими спогадами про Різдво Христове на рідному материку, а також про Новий рік і Богоявлення. Водохреща — чи то над озером, ставом, чи то над рікою — народ наш стрічав із великим пієтетом і особливою пошаною. Після водосвяття кожна присутня віруюча людина пила цю освячену воду, а решту несла додому й зберігала аж до наступного року. Після водосвяття священики відвідували домівки своїх парохіян і скроплювали їх свяченою водою для охорони від будь-якої небезпеки.
Наприкінці п. Головок подякувала всім присутнім за ласкаву участь, а о. Монюк нагадав присутнім, що наступного дня, цебто в неділю, обов’язком кожного християнина є вислухати св. літургію.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply