Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 26, 2018

Різдвяна зустріч із духовенством

Автор:

|

Січень 06, 2016

|

Рубрика:

Різдвяна зустріч із духовенством

Різдвяна зустріч

У головному бюро українсько-американської федеральної кооперативної спілки (УАФКС) «Самопоміч» нещодавно відбулася традиційна Різдвяна зустріч із духовними провідниками української громади Чикаґо та його передмість. Урочистою промовою зустріч відкрив Михайло Кос, президент дирекції, привітавши всіх присутніх керівників і працівників. «Самопоміч» пишається тим, що щороку підтримує таку чудову традицію. Мета цієї зустрічі, зі слів президента, — подякувати духовенству за їхню велику працю, позаяк українські церкви є найголовнішими ланками, які гуртують нашу громаду разом, незалежно від віросповідання. Д-р Кос представив усіх членів дирекції поіменно.
Митрофорний протоієрей Віктор Полярний, настоятель Української православної церкви св. Андрія Первозваного Київського патріархату, прочитав молитву за мир, злагоду і спокій у нашій громаді й світі. Після цього Богдан Ватраль, президент і виконавчий директор УАФКС, привітав усіх душпастирів, котрі сумлінно поширюють слово Ісуса Христа між нами та зберігають у своїх релігійних громадах рідну мову, культуру й ідентичність. Пан Богдан згадав, що діаспора шанує своє українське походження, залишаючись назавжди в душі українцями. Це є важливим не тільки для нас, але і для українців в Україні, адже у важкі часи їхні далекі родичі з діаспори залишаються чи не єдиною надією на підтримку.
2016-го УАФКС «Самопоміч» святкуватиме своє 65-ліття. Впродовж цих довгих років багато людей, котрі розвивали цю установу, вже відійшли у вічність, то ж присутні вшанували їх хвилиною мовчання та помолилися за спокій їхніх душ. На закінчення, представивши поіменно теперішню управу каси, п. Ватраль побажав духовенству, щоб вони і надалі натхненно працювали для збереження нашої української громади, проголошуючи слово Боже.
Лариса Герасько, генеральний консул України в Чикаґо, у своєму слові зазначила, що церква — це духовний осередок української громади. Вона подякувала кредитівці за цю чудову традицію, завдяки якій збирається разом уся українська спільнота в обличчі її духовних наставників. Пані Лариса привітала всіх із Різдвяними святами та Новим роком, а також виразила сподівання на подальшу плідну співпрацю українського Генерального консульства в Чикаґо з громадою під час проведення низки заходів, запланованих на цей рік, та присвячених 25-й річниці незалежності України.
Після цього до слова було запрошено Оресту Фединяк, віце-президента дирекції та голову фундації «Самопоміч». Для п. Орести це — приємність бачити на Різдвяній зустрічі в «Самопомочі» таку велику кількість священиків із наших релігійних громад, оскільки саме фундація «Самопоміч» під її головуванням щороку виділяє понад 300 тис. USD на потреби українських організацій у громаді. Фундація докладає чимало зусиль, аби задовольнити всі надіслані прохання про фінансову допомогу. Щоб допомогти фундації, потрібна плідна співпраця духовних громад із УАФКС. Це дозволить розширити фінансові можливості каси, і водночас можливості фундації, та збільшить розмір фінансової допомоги.
Богдан Налисник, настоятель Української католицької катедри св. о. Миколая, подякував кредитівці за фінансову підтримку храму та катедральної школи св. о. Миколая, яка представляє майбутнє обличчя нашої діаспори в Чикаґо. Також о. Богдан нагадав усім присутнім, що саме цього року катедра святкує 100-ліття будівлі храму.
Різдвяну зустріч гармонійно доповнили смачні українські Різдвяні страви від Українського культурного осередку при Українській католицькій церкві св. Володимира і Ольги та традиційні коляди у виконанні всіх присутніх. Закінчилася Різдвяна зустріч взаємними різдвяними побажаннями та подарунками від каси духовенству.
Прес-служба УАФКС «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...