Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Релігійні громади об’єднують зусилля в протидії епідемії туберкульозу

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

Релігійні громади об’єднують зусилля в протидії епідемії туберкульозу

Представники 45 релігійних громад різних конфесій зібралися на конференції «Роль і внесок релігійних громад у боротьбу з епідемією туберкульозу в Україні». Захід відбувся 11 червня ц. р. з ініціативи Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».

Метою конференції було формування єдиного бачення та розуміння представників Церков і релігійних організацій щодо соціальної мобілізації місцевих релігійних громад із метою протидії епідемії туберкульозу.
Наслідком заходу стало вироблення проекту резолюції Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій зі протидії туберкульозу в Україні та детальних рекомендацій представникам релігійних громад щодо їхньої участі в справі протидії епідемії туберкульозу. Учасники конференції актуалізували свої знання про туберкульоз (симптоми, шляхи передачі, лікування), дізналися про заходи Загальнодержавної програми для протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 рр.
Представники духовенства, своєю чергою, поділилися досвідом соціальної мобілізації місцевих релігійних громад, обговорили методи практичної допомоги хворим на туберкульоз, які вже втілюються в Україні, а також напрацювали спільну позицію Церков і релігійних організацій України щодо протидії туберкульозу зусиллями місцевих релігійних громад.
Під час конференції Тетяна Александріна, голова Держслужби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД і інших соціально небезпечних захворювань, зазначила: «Подолання епідемії туберкульозу потребує злагодженого міжсекторального підходу, де одну з ключових ролей відіграють громадські організації, об’єднання, а також релігійні громади, які здатні донести до населення життєво важливу, а головне — правильну з медичної точки зору, інформацію. Слід використовувати також унікальну можливість релігійних громад залучати населення, яке проживає у віддалених місцевостях, до ранньої діагностики туберкульозу та сприяти вчасному виявленню хвороби».
Роман Савченко, виконавчий секретар Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння та член Національної ради з питань протидії туберкульозу й ВІЛ-інфекції/СНІД, наголосив на тому, що Церква має виконувати соціальну роботу в суспільстві, адже туберкульоз — це соціальна проблема. «Священикам потрібно отримувати нову інформацію, дізнаватися про нові підходи в подоланні туберкульозу, ділитися один із одним практичним досвідом», — підсумував він.
Андрій Нагірняк, керівник Відділу соціальних питань УГКЦ, закликав присутніх вживати заходів із протидії туберкульозу як на особистісному рівні, коли відбувається безпосереднє спілкування з хворими або їхніми родичами, так і на рівні місцевих громад у співпраці з місцевими органами влади, а також на рівні формування державної політики. «Ми, як представники релігійних спільнот і організацій, маємо змогу на різних рівнях діяти й здійснювати своє служіння. І як релігійна спільнота, ми є також важливим інститутом громадянського суспільства й маємо займати нашу відповідальну громадянську позицію, щоби моральні та ціннісні засади були враховані в процесі формування та реалізації соціальної політики в нашій державі», — зазначив священик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply