Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Релігійна громадськість привітала єпископа Андрія Рабія

Автор:

|

Жовтень 12, 2017

|

Рубрика:

Релігійна громадськість привітала єпископа Андрія Рабія

Нещодавно нововисвяченого єпископа-помічника преосвященного Андрія Рабія урочисто привітали духовенство, монашество та вірні Української католицької архієпархії Філадельфії. Під час архієрейської Божественної Літургії в золотоверхій Українській католицькій катедрі Непорочного Зачаття в Філадельфії, єпископ Андрій Рабій відправив архієрейську Службу Божу та виголосив проповідь.
Архієпископ Стефан Сорока, митрополит для українців католиків США й архієпископ Філадельфійський, виголосив привітальне слово. «Наша архієпархія благословенна багатьма відданими священиками, які здатні бути провідниками Церкви. З середовища цих талановитих священиків Бог покликав нашого молодого єпископа Андрія Рабія здійснювати духовний провід як єпископа-помічника», — наголосив владика.
Монсеньйор Dennis Kuruppassry, представник архієпископа Christophe Pierre, папського нунція в Сполучених Штатах, від імені нунція привітав владику Андрія та вручив Папську Булу. Українською мовою Папську Булу зачитав всечесніший о. Роман Пітула, ректор катедри, англійською — всечесніший протопресвітер Михайло Гацко, декан Південно-Антрацитного деканату. Єпископ Андрій Рабій показав Булу всім вірним, котрі відповіли традиційним Axios (достойний).
У своїй проповіді єпископ Андрій послався на стих із 103 Псалма: «Благослови, душе моя Господа і все нутро моє — його святе ім’я. Благослови, душе моя, Господа і не забувай усіх добродійств його ніколи». «Сьогодні я сповнений радості. Мою радість важко передати словами. Моє серце переповнене. Я дуже радий бути серед вас. Це таке гарне почуття», — сказав нововисвячений владика.
На завершення Літургії владика Іван Бура, єпископ-помічник Філадельфійської архієпархії, привітав владику Рабія від імені духовенства, монашества та вірних архієпархії. Єпископ Іван розповів про життєвий досвід єпископа Андрія, який був пов’язаний із переслідуваною в ХХ ст. УГКЦ в Україні. Він зауважив, що владика Андрій зростав у двох світах, у двох реальностях, в Україні й Америці. 17-річним юнаком він відгукнувся на Божий заклик і вступив до семінарії в Івано-Франківську, а згодом — до семінарії святого Йосафата в Вашинґтоні. Жив у Львові, Івано-Франківську, Вашинґтоні, на теренах Нью-Джерзі та Пенсільванії. Після заключних слів єпископа Бури, єпископ Рабій благословив віруючих свяченою водою.
Єпископ Андрій був іменований папою Франциском єпископом 8 серпня ц. р. на підтвердження вибору Синоду єпископів Української католицької церкви. Він — наймолодший єпископ у Сполучених Штатах. Був рукоположений 3 вересня ц. р. Блаженнійшим Святославом Шевчуком, верховним архієпископом УГКЦ, митрополитом Стефаном Сорокою й єпископом Давидом Мотюком, єпископом Едмонтонським, у катедрі Святого Юра у Львові.
До цього єпископ Рабій служив генеральним вікарієм Філадельфійської архієпархії, парохом церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Редінґу й адміністратором місійної церкви св. Андрія Апостола в Ланкастері (обидва містечка — в штаті Пенсільванія), заснованої в лютому 2013-го. Він і далі продовжить служити в цих парафіях.
Прес-служба Української католицької архієпархії Філадельфії

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply