Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Ректор УКУ став єпископом

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Ректор УКУ  став єпископом

У Ватикані 21 липня повідомили про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, апостольський екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником понтифік призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, дотеперішнього ректора Українського католицького університету (УКУ) у Львові, надаючи йому титулярний осідок Каркабії. Владика-номінант Борис (Ґудзяк) стане 49-м єпископом УГКЦ.

Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир Маланчук, а після його зречення з огляду на вік 1982 року наступником став владика Михаїл Гринчишин, якому в лютому ц. р. виповнилося 83 роки.

Борис Ґудзяк народився 24 листопада 1960 року в місті Сіракузах (штат Нью-Йорк) у родині українських еміґрантів. Закінчив католицьку середню школу, Академію християнських братів, а також школу українознавства імені Лесі Українки. Активний член «Пласту». Автор і редактор книг і статей на церковно-історичну, духовну, богословську тематику різними мовами, а також текстів про сучасне церковне життя, розвиток і реформу вищої освіти, духовність архітектури та з інших актуальних питань громадського, соціального, культурного й політичного життя.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply