Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Редемптористи святкуватимуть 100-ліття служіння

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Редемптористи святкуватимуть 100-ліття служіння

Згромадження редемптористів 2013 року буде святкувати свій 100-літній ювілей служіння в Україні. Відзначення розпочалися вже 21 листопада, на свято Архістратига Михаїла Архієрейською Святою літургією, яку очолив глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав.

За 100 років своєї діяльності Львівська провінція Найсвятішого Відкупителя дала Церкві чотирьох священномучеників, багатьох ісповідників віри та невтомних працівників на Господній ниві. «Цим (святкуванням) ми завдячуємо самопожертві невтомного бельгійського місіонера о. Ахіля Деляре, який 1906 року змінив латинський обряд на візантійський, щоби працювати з українськими еміґрантами в Канаді. Вражений невтомною працею бельгійських отців, митрополит Андрей Шептицький, пропонує їм розпочати подібну місійну працю і в західній Україні (тоді — частина Австро-Угорської імперії). У травні 1913-го митрополит Шептицький і Генеральний уряд редемптористів підписали угоду про заснування монастиря в Галичині, а вже в серпні того ж року до України прибули о. Йозеф Схрейверс і ще п’ять отців і один брат», — зазначають у згромадженні.
Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради, із нагоди 100-ліття служіння редемптористів в Україні відбулася врочиста академія у Львівській опері. Під час академії міський голова Львова привітав згромадження та вручив від імені громади міста подяки о. Роману Лагішу й о. Івану Горбаню.
«Редемптористи фактично здійснили культурну революцію. Вони робили те, про що під час Другого Ватиканського собору почали говорити. Багато хто завдяки редемптористам отримав освіту. Для нас велика честь, що міська рада активно співпрацює з отцями, у нас працюють отці. Вони є прикладом, надихають працівників. Редемптористи вміють показати приклад, запалити та провадити. Дякую за невтомну працю й продовження доброї справи», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply