Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Редемптористи хочуть повернути собі семінарію

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Редемптористи хочуть повернути собі семінарію

Отці редемптористи Української греко-католицької церкви (УГКЦ) судяться з Науково-дослідним інститутом (НДІ) прикладної акустики за приміщення семінарії у Львові, на Збоїщах. Про це повідомив Андрій Петришин, представник УГКЦ (оо. редемптористів) у суді. За його словами, уже відбулося засідання у Львівському апеляційному господарському суді, який зберіг арешт будівлі семінарії, котру використовує НДІ, а Церква хоче повернути собі.

«Розглядаємо справу по суті далі. Наступне засідання буде 12 лютого. Ідеться про будівлю монастиря, яку колись подарував Андрей Шептицький, 1906 року вона була конфіскована. Настоятеля храму мучили чотири дні, змушували підписати папери, але він не підписав — помер у тюрмі на Лонцького. У 1990-х рр. замість того, щоб повернути всі приміщення монастиря, їх передають науково-дослідному інституту. НДІ 2002-го продає церкву, яка належала монастирю, тобто УГКЦ. 2006 року вони продають будинок для священиків. А зараз ми хочемо повернути хоча би те, що залишилося — духовну семінарію», — пояснив п. Петришин.
Як пише львівський краєзнавець Ігор Мельник, на території нинішньої вул. Плугової у Львові ще 1777 року був збудований панський двір. На початку ХХ ст. його купив митрополит Андрей Шептицький і передав сестрам василіанкам, які створили тут сиротинець. 1919-го тут було засновано монастир оо. редемптористів. У 920-х роках редемптористи спорудили поруч із двором два великих будинки, а колишнє зерносховище перебудували на каплицю для мирян. Згодом при монастирі відкрили малу семінарію. 1946 року монастир був ліквідований, у його приміщеннях розмістили військову частину, а потім — Науково-дослідний інститут прикладної акустики.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply