Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Присутність душпастиря на війні надзвичайно важлива

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Присутність душпастиря на війні надзвичайно важлива

Капелан на фронті

Своїми враженнями від відвідин зони проведення антитерористичної операції (АТО) поділився владика Борис, Єпарх єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії. «Вражає велика мужність наших воїнів і волонтерів, котрі в молодому віці покидають свої родини, щоб служити на передовій. Я до сліз зворушений свідченнями багатьох солдатів і капеланів. Вони кажуть, що забезпечення української армії покращилося, бойова готовність — зростає. Хочу зауважити, що присутність капелана там — надзвичайно важлива», — сказав він.
За словами єпископа, присутність там священика важливіша навіть за слова чи дії. «Це дає їм натхнення. Бо ж священик скеровує погляд, думку та душу до священного», — додав владика. На його думку, кожен священик, котрий проведе навіть незначний час на фронті, не лише ділиться Божою благодаттю, а й сам проходить глибокий духовний шлях. «Присутність душпастиря на війні збагачує і його, і кожного, хто бачить межу добра і зла», — наголосив ієрарх.
Владика Борис переконаний, що війна нагадує про життєві пріоритети та ставить на своє місце житейські дрібниці. «Честь тим священикам, котрі вже були там із воїнами. Я вражений прикладом о. Богдана Вихора, котрий покинув парафію, дружину та п’ятьох дітей, аби бути на передовій. Інший — о. Тарас Коцюба — вже вчетверте відбуває капеланську ротацію. Їхній приклад кличе нас усіх. Капеланів тут — близько сотні, але ж священиків в Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) — 3 тис.! До служіння нашим воїнам і збагачення власного духовного життя виразно кличе нас Господь!»
Як сказав єпископ, Україна стала епіцентром глобальних випробувань, а війна на Сході — його ядром. «Праця всіх капеланів — гордість нашої Церкви. Ми повинні розуміти, що вони не можуть за нас зробити те, до чого ми покликані. Тому варто задуматися, як душпастирям долучитися до цього виняткового служіння», — зазначив він.
Єпископ додав, що українські солдати просили передати всій Україні та світу, що вони вдячні за моральну підтримку та матеріальну солідарність парафій, душпастирів, монахів і вірних, котрі щедро жертвують на боротьбу правди проти неправди. «Запевняли вони, що стоятимуть до кінця. Просили не розчаровуватися і не нарікати. Казали, що не відступлять ні клаптика української землі. Вони жертвують і ризикують усім. А чим готові пожертвувати ми?», — запитав владика Борис.
За словами о. Любомира Яворського, котрий супроводжував ієрарха, вони відвідали п’ятьох капеланів, загалом же на ротації перебуває 17 капеланів УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply