Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Процедуру анулювання шлюбу спрощено

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Процедуру анулювання шлюбу спрощено

Папа Франциск

Папа Римський спростив процедуру визнання шлюбу недійсним. Понтифік підписав два особливих рескрипти motu proprio — Mitis Iudex Dominus Iesus і Mitis et misericors Iesus («Лагідний Суддя Господь Ісус» і «Лагідний і милостивий Ісус»), які були представлені у Ватикані на спеціальній прес-конференції. Ці документи вносять зміни до Кодексу канонічного права та Кодексу канонічного права східних Церков. Раніше Франциск неодноразово висловлювався про необхідність пом’якшення позиції Церкви щодо розлучень. На його думку, люди, чий шлюб розпався, потребують підтримки, а не осуду.
Згідно з нововведеннями, процедура визнання шлюбу недійсним стане швидшою та доступнішою, а в окремих випадках — і безкоштовною. При цьому, якщо єпископ встановлює звичайний процес для анулювання шлюбу, то він повинен бути завершений найдовше через рік, а рішення вважатимуть остаточним, коли обидві сторони будуть згодні.

До слова
Папа Франциск закликав усі католицькі парафії, монастирі та храми в Європі надати притулок біженцям. Він просить католицьке товариство надати притулок тим, хто «біжить від смерті, війни та голоду». «Недостатньо просто сказати «будьте сміливішими», — наголосив понтифік. За його словами, дві церковні парафії у Ватикані вже висловили готовність взяти дві сім’ї біженців, однак не уточнив, коли це станеться.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply