Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Прощавай, Папо!

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Прощавай, Папо!

Папа Римський 25 лютого видав спеціальний указ, що дозволяє провести вибори нового понтифіка раніше за намічений термін. Про це заявив Федеріко Ломбарді, офіційний представник Ватикану. Спеціальна папська ініціатива, так званий рескрипт Motu proprio, також внесла низку процедурних змін до проведення конклаву кардиналів. Ці зміни було занесено до конституції Римської католицької церкви (РКЦ), яка була видана попереднім Папою Іваном Павлом II 1996 року.

Конституція, у частині регулювання відповідних питань, визначала дату початку конклаву в період між 15-м і 20-м днем і?від того моменту, коли папський престол звільнився через смерть понтифіка або у зв’язку з його зреченням. Таким чином, згідно з правилами, що діяли досі, конклав не міг початися раніше, ніж 15 березня.
Однак у ситуації, що склалася зараз, керівництво РКЦ виступає за проведення конклаву якомога раніше, щоби новий понтифік мав змогу приготуватися до заходів, приурочених до Великодня.
Бенедикт XVI 27 лютого завершив свою останню загальну аудієнцію у Ватикані молитвою латиною. Десятки тисяч вірян аплодисментами прощалися з понтифіком, який залишив площу Святого Петра на «папа-мобілі». Перед початком молитви Бенедикт XVI привітав віруючих дванадцятьма мовами, серед яких, на жаль, не було української. По завершенні аудієнції на площі Святого Петра Бенедикт XVI прийняв у залі Климента низку глав держав, зокрема президента Словаччини, двох капітанів-регентів республіки Сан-Марино, князя-співправителя Андорри єпископа Урхельського та прем’єра Баварії.
На останній зустрічі з кардиналами 28 лютого Папа Римський пообіцяв поважати свого наступника та повністю йому підпорядковуватися. Бенедикт XVI подякував кардиналам за допомогу та побажав їм «у своєму розмаїтті створити чудову гармонію оркестру». «Серед вас є й майбутній Папа, якому я обіцяю своє цілковите підпорядкування та повагу», — звернувся до кардиналів очільник РКЦ, який зрікається Святого престолу.
Після вітального слова, із яким до понтифіка звернувся Анджело Содано, декан Кардинальської колегії, Бенедикт XVI подякував усім кардиналам, які служать у Римській курії або прибули у Ватикан для участі в майбутньому конклаві. «Ваша близькість і ваші поради дуже допомогли мені в моєму служінні. Для мене було радістю йти з вами разом усі ці роки», — сказав Папа. Увечері швейцарська гвардія припинила охорону Бенедикта XVI й покинула літню резиденцію понтифіків біля Риму, де глава Ватикану оселився після зречення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...